Wszystko wydarzyło się w Sopocie. Fotoreporterzy "Faktu" zrobili zdjęcia żony premiera Małgorzaty Tusk, jak wsiadała do czarnej toyoty avensis.

Reklama

Jak widać na fotografiach, auto było stanęło na chodniku między prawidłowo zaparkowanym w zatoczce samochodem a drzewem - tylne koła toyoty stały na powierzchni wyłączonej z ruchu.

Fakt

Czym według kodeksu ruchu drogowego jest "powierzchnia wyłączona z ruchu"? W przepisach to znak poziomy P-21, który oznacza powierzchnię drogi, na którą wjazd i zatrzymanie są zabronione.

Inne

Co na to ekspert?"Parkowanie na powierzchni wyłączonej jest generalnie zabronione. Można tam stanąć wyłącznie w awaryjnej sytuacji takiej jak np. wypadek. Brak miejsc do parkowania nie może być wytłumaczeniem" - powiedział dziennikowi.pl Mariusz Kamiński z tygodnika "Auto Świat".

Inne

Według taryfikatora policjant za nieprawidłowe parkowanie mógłby wypisać mandat od 100 do 300 zł. Punkty karne? Jeśli mundurowy potraktowałby to jako "naruszenie przepisów określających warunki oraz zakazy zatrzymania lub postoju" wówczas musiałby przyznać 1 punkt karny.

Reklama
Fakt

Ziobro pije sake z kolegami! FOTO