Od dziś kierowcy tankujący benzynę 95 oraz ON na stacjach sieci PKN Orlen zapłacą 4,99 zł za litr tych paliw. Jak zaznaczają przedstawiciele koncernu - jest to już trzecia obniżka cen detalicznych na stacjach tej firmy w ostatnich tygodniach.

Reklama

Dlatego od początku sierpnia maksymalna cena najpopularniejszej benzyny na stacjach koncernu spadła o 40 gr./l, a oleju napędowego o 20 gr./l.

Jak czytamy w komunikacie ustalenie maksymalnej ceny benzyny a poziomie 4,99 zł za litr oznacza powrót do cen z początku marca tego roku, gdy została przełamana bariera 5 zł/l .

Efektem obniżki jest wzrost liczby nowych klientów. W okresie 44 dni akcji „Zacznij lato z Orlenem” koncern wydał prawie 120 tys. nowych kart lojalnościowych.

"Jest to dwa razy więcej niż w podobnych okresach przed promocją" - podkreśla Marek Podstawa, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej w PKN Orlen.

"Obniżenie cen paliw to także doskonała okazja do zmniejszenia wysokiego poziomu zapasów" - dodaje i zaznacza, że obniżki o takiej skali nie byłyby możliwe, gdyby nie spadkowy trend notowań ropy. Od szczytowego okresu z połowy lipca cena tego surowca spadła o około 7 proc.

AP / GREGORIO BORGIA