Jak poinformował PKN Orlen, ostatnia obniżka cen detalicznych paliw została wprowadzona w środę i wyniosła do 10 gr za litr benzyny bezołowiowej oraz do 5 gr za litr oleju napędowego.

Reklama

Obowiązujące maksymalne ceny paliw na stacjach własnych PKN Orlen to: 5,19 zł za litr benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 oraz 5,14 zł za litr oleju napędowego.

"PKN Orlen uważnie obserwuje sytuację na rynkach surowcowych i walutowych, które determinują ceny paliw na stacjach benzynowych i szybko reaguje, gdy pojawiają się możliwości obniżek, które pobudzają popyt na paliwa" - podkreślono w komunikacie płockiego koncernu.

Zaznaczono w nim, że "dalsze utrzymanie tendencji spadkowej cen paliw będzie jednak uzależnione od wpływu czynników makroekonomicznych, w szczególności rozwoju sytuacji na rynkach paliw i relacji złotego do walut obcych, zwłaszcza dolara amerykańskiego".

PKN Orlen podał, że obowiązujące ceny detaliczne benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 na stacjach własnych spółki "są niższe niż średnia rynkowa podana 10 sierpnia w komunikacie Polskiej Izby Paliw Płynnych". W ciągu dwóch tygodni - jak podał płocki koncern - średnia cena benzyny na stacjach własnych spółki zmniejszyła się o 15 gr na litrze, a w niektórych placówkach obniżka wyniosła nawet 20 gr na litrze.

PKN Orlen podał, iż w sprzedaży hurtowej ceny benzyny i oleju napędowego obniżane były tam od 4 sierpnia sześciokrotnie - w tym czasie cena najpopularniejszej benzyny Pb-95 spadła o 178 zł, a cena oleju napędowego o 132 zł na tysiąc litrów.

Obecnie hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą m.in.: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 3 tys. 954 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 040 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 3 tys. 790 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Miejski Super - 4 tys. 070 zł za tysiąc litrów.