W skład jury wchodzi 144 neutralnych ekspertów z 32 krajów, którzy nagradzają produkty biorąc pod uwagę nowoopracowane, innowacyjne technologie, wyróżniający się design oraz inteligentne i proste koncepcje obsługi.

Reklama

W tym roku jury doceniło Mitsubishi i-MiEV - japoński elektrowóz otrzymał nagrodę "Plus X Award" dla "Najlepszego elektrycznego pojazdu 2011 roku”…

Członkowie jury podkreślają, że "Mitsubishi i-MiEV jest przykładem zeroemisyjnego pojazdu, który wkracza w rzeczywistą fazę realizacji." i-MiEV oferuje zasięg do 150 kilometrów, jest praktyczny, a także daje prywatnym nabywcom możliwość doświadczenia innowacyjnej elektrycznej mobilności na co dzień. "Ekologiczne założenia - promujące ochronę zasobów i środowiska - widoczne są także we wnętrzu Mitsubishi i-MiEV w postaci elementów wykonanych z odnawialnych włókien bambusa" - czytamy w werdykcie jurorów.

Mitsubishi i-MiEV to pierwszy na świecie seryjnie produkowany samochód elektryczny. Do pierwszych polskich klientów trafił w lutym bieżącego roku. Do dziś zebrano 40 zamówień na to auto a wśród klientów i użytkowników znalazły się takie instytucje, jak e+ Sp. z o.o, Fortum, BOŚ Bank, ABB, Mitsubishi Corporation Straż Miejska we Wrocławiu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie czy Biuro Rozwoju Krakowa.

W polskich salonach Mitsubishi Motors miesięczna rata leasingowa za Mitsubishi i-MiEV wynosi obecnie 2192 zł. Koszt naładowania akumulatorów do poziomu umożliwiającego przejechanie 100 km to około 6 złotych.

Inne