Chińskie konsorcjum COVEC do 30 maja br. ureguluje płatności wobec podwykonawców i dostawców pracujących przy budowie autostrady A2 Stryków-Konotopa - poinformował rzecznik resortu infrastruktury Mikołaj Karpiński.

Reklama

Prezes lidera konsorcjum COVEC Yuanming Fang podpisał w piątek oświadczenie dotyczące autostrady A2 Stryków-Konotopa na odcinku A i odcinku C. Napisał w nim, że dokona regulacji płatności wobec podwykonawców i dostawców do dnia 30 maja tego roku. Ponadto przywróci szybkie tempo prac na budowie - przekazał Karpiński.

Dodał, że Chińczycy podtrzymują termin wykonania i warunki zamówienia - pozostaje on zgodny z podpisaną w 2009 r. umową.
Oświadczenie zostało podpisane w wyniku rozmów i ustaleń przeprowadzonych z zamawiającym, czyli Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

W czwartek media informowały, że chiński wykonawca budowy zalega podwykonawcom z opłatami. Według "Gazety Wyborczej", w niektórych przypadkach zaległości sięgają kilkudziesięciu milionów złotych. "Gazeta" napisała, że GDDKiA może rozwiązać umowę z wykonawcą i szukać nowego, ale wtedy A2 między Łodzią a Warszawą nie byłaby gotowa na Euro 2012.