Statek, którym z Włoch płynęły samochody rajdowe i serwisowe ciężarówki, uległ awarii na morzu i podróż zaplanowana na 24 godziny trwała trzy dni. To spowodowało, że kierowcy nie mogli zapoznać się z trasą i nie przejechali w środę odcinka testowego.

Reklama

W tej sytuacji zdecydowano, że pierwszy, czwartkowy etap, w którym planowano rozegrać sześć odcinków specjalnych o długości 73,5 km zostanie anulowany. Tego dnia zawodnicy przejadą odcinek testowy, a wieczorem nastąpi uroczysty start.

Rajd rozpocznie się w piątek od siódmego OS-u, rozegranych zostanie czternaście prób sportowych o łącznej długości 259,5 km. Polacy nie startują.

Po trzech rundach rajdowych mistrzostw świata w sezonie 2011, na czele klasyfikacji jest Fin Mikko Hirvonen (Ford Fiesta WRC) i Francuz Sebastien Loeb (Citroen DS3 WRC) - obaj po 58 pkt. Trzeci jest Fin Jari-Matti Latvala (Ford Fiesta WRC) - 48 pkt. Na dziewiątej pozycji znajduje się mistrz świata Formuły 1 Fin Kimi Raikkonen (Citroen DS3 WRC), który w tym roku zgromadził na razie 10 pkt.