Fabrycznych kierowców teamu Citroena rozdzielił Fin Jari-Matti Latvala (Ford Fiesta WRC), który stracił do Ogiera na ponad 250 km trasie odcinków specjalnych tylko 0,2 s.

Na szóstej pozycji uplasował się były mistrz świata Formuły 1 Fin Kimi Raikkonen (Citroen DS3 WRC), który był wolniejszy od zwycięzcy o 6.14,9.

Przed ostatnim 10-kilometrowym odcinkiem specjalnym Baptism Cite 2, prowadzenie w rajdzie objął Latvala, który miał 0,5 s przewagi nad Ogierem.

"Na poprzednim OS-ie musiałem hamować, droga była zablokowana, ktoś położył na niej kamienie. Na szczęście za dużo nie straciłem, jest szansa, abym na ostatniej próbie walczył o zwycięstwo" - powiedział przed startem do ostatniego odcinka Ogier.

Problemy miał także siedmiokrotny mistrz świata Sebastien Loeb. "Na drodze leżały duże kamienie, nie było powodu, żeby ryzykować na tym odcinku. Wraz z mechanikami staramy się ustalić, dlaczego mój samochód jest tak nadsterowny, nie mogę utrzymać auta w linii. Na wolnych zakrętach niemal się zatrzymywałem, jedzie mi się bardzo trudno" - dodał Loeb.

Ostatnią próbę - zgodnie z zapowiedzią - wygrał Ogier, który był szybszy od Latvali o 0,7 s i dzięki temu triumfował w rajdzie.

Z planowanych 20 odcinków specjalnych, kierowcy przejechali tylko 14. Pierwszy etap rajdu, który miał się odbyć w czwartek, został odwołany. Powodem były problemy z morskim transportem sprzętu, który nie dotarł w terminie do portu w Hajfie. Statek, którym z Włoch płynęły samochody rajdowe i serwisowe ciężarówki, uległ awarii na morzu i podróż zaplanowana na 24 godziny trwała trzy dni.

Pięć OS-ów wygrał Latvala, po trzy Loeb i Ogier, dwa Fin Mikko Hirvonen (Ford Fiesta WRC) i jeden Norweg Petter Solberg (Citroen DS3 WRC).

W klasyfikacji mistrzostw świata liderem jest Loeb z dorobkiem 74 pkt, drugie miejsce zajmuje Hirvonen - 72 pkt, a trzecie Ogier - 69 pkt.

Wyniki Rajdu Jordanii (po 14. odcinkach):

1. Sebastien Ogier (Francja/Citroen DS3) 2:48.28,2
2. Jari-Matti Latvala (Finlandia/Ford Fiesta RS) strata 0,2 s
3. Sebastien Loeb (Francja/Citroen DS3) 27,7
4. Mikko Hirvonen (Finlandia/Ford Fiesta RS) 2.44,7
5. Matthew Wilson (W.Brytania/Ford Fiesta RS) 5.44,9
6. Kimi Raikkonen (Finlandia/Citroen DS3) 6.14,9