Pierwsze kilometry kierowca z Krakowa pokona na czeskich odcinkach specjalnych Bonver Valasska Rally (25-26 marca 2011). Chociaż tym razem Chmielewski nie będzie walczył o punkty w klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, zmierzy się z czołówką czeskiego motosportu. 

"W Czechach przede wszystkim chciałbym skupić się na nauczeniu się nowego samochodu. DS3 R3 bardzo różni się od C2-R2 MAX, więc jest sporo do zrobienia przed najbliższą rundą RSMP, Rajdem Świdnickim" - zapowiada Chmielewski. 

W pierwszej próbie w nowym samochodzie obok rajdowca z Małopolski jako pilot zasiądzie Przemysław Zawada. W stawce pojawią się też inni polscy kierowcy - między innymi Michał Sołowow czy Szymon Kornicki. 

Citroen DS3-R3 Chmielewskiego nie będzie jedynym w stawce. Podobnym autem wystartuje, także Jarosław Kołtun, rywalizujący w tym sezonie w Mistrzostwach Czech. Jak na tle czeskich kolegów poradzą sobie nasi kierowcy? 

"Rajd Valasska odbywa się na Morawach w sąsiedztwie polskiej granicy, dlatego bardzo liczę na naszych kibiców. Ich obecność zawsze pomaga nam na trasie i daje dodatkową motywację do szybszej jazdy" - zapewnia kierowca NEO - Petroeltech Rally Team.