Alfa Romeo 4C GTA - tak zdaniem brytyjskiego magazynu EVO ma nazywać się włoska nowość z silnikiem umieszczonym centralnie z przodu za przednią osią. Wyglądem przypomni superalfę czyli 8C Comeptizione, zaś ceną ma walczyć np. z Porsche Boxterem.

Reklama

Podobno Alfa Romeo dogadała się z Dallara Automobili, czyli włoską firmą, która zaprojektowała hardcorowego KTM X-Bow. Ci drudzy mają opracować m.in. kokpit z włókien węglowych oraz aluminiowe elementy w których zostanie zakotwiczone zwieszenie i silnik 4C GTA.

Seksowna konstrukcja z aluminium i włókien węglowych skryje silnik znany z topowej Giulietty Quadrifoglio Verde (1750 TBI/235 KM) tyle, że moc zostanie podkręcona do ok. 250 koni. Waga nowej Alfy? Jeśli wierzyć doniesieniom EVO to ma wynosić jakieś 850 kg.

InneTo co zobaczymy na początku marca w Genewie będzie prototypem - zwiastunem produkcyjnej wersji 4C GTA. Tym samym Alfa przywróciłaby do żywych znaczek Gran Turismo Alleggerita, który nosiły niegdyś dumnie Alfa 147 i 156.

Rynkowego debiutu należy spodziewać się pod koniec 2012 roku. Alfa 4C GTA razem z Giulią (następca 159) i nowym SUV-em mają zapewnić włoskiej marce w 2014 r. sprzedaż na poziomie ok. 500 tys. samochodów rocznie na całym świecie (również w USA).

Całkiem niezły plan, biorąc pod uwagę to, że w 2010 roku zarejestrowano 112 tys. nowych aut ze scudetto…

Inne