Alfa Romeo 4C GTA - tak zdaniem brytyjskiego magazynu EVO ma nazywać się włoska nowość z silnikiem umieszczonym centralnie z przodu za przednią osią. Wyglądem przypomni superalfę czyli 8C Comeptizione, zaś ceną ma walczyć np. z Porsche Boxterem.

Reklama

Podobno Alfa Romeo dogadała się z Dallara Automobili, czyli włoską firmą, która zaprojektowała hardcorowego KTM X-Bow. Ci drudzy mają opracować m.in. kokpit z włókien węglowych oraz aluminiowe elementy w których zostanie zakotwiczone zwieszenie i silnik 4C GTA.

Seksowna konstrukcja z aluminium i włókien węglowych skryje silnik znany z topowej Giulietty Quadrifoglio Verde (1750 TBI/235 KM) tyle, że moc zostanie podkręcona do ok. 250 koni. Waga nowej Alfy? Jeśli wierzyć doniesieniom EVO to ma wynosić jakieś 850 kg.

InneReklama

To co zobaczymy na początku marca w Genewie będzie prototypem - zwiastunem produkcyjnej wersji 4C GTA. Tym samym Alfa przywróciłaby do żywych znaczek Gran Turismo Alleggerita, który nosiły niegdyś dumnie Alfa 147 i 156.

Rynkowego debiutu należy spodziewać się pod koniec 2012 roku. Alfa 4C GTA razem z Giulią (następca 159) i nowym SUV-em mają zapewnić włoskiej marce w 2014 r. sprzedaż na poziomie ok. 500 tys. samochodów rocznie na całym świecie (również w USA).

Całkiem niezły plan, biorąc pod uwagę to, że w 2010 roku zarejestrowano 112 tys. nowych aut ze scudetto…

Inne