Nowy pojazd, w fazie projektu nazywany cajun, wytwarzany będzie w zakładzie Porsche w Lipsku - od 2013 roku. Na potrzeby produkcji w tej fabryce powstanie co najmniej tysiąc nowych miejsc pracy, a ponadto zatrudnienie zwiększą także zakłady Porsche w Zuffenhausen i Weissach. Firma planuje, że jeszcze w 2011 r., po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń od władz lokalnych, rozpocznie w Lipsku prace budowlane na powierzchni 400 hektarów.

"Produkując w naszym zakładzie w Lipsku modele Cayenne i Panamera, udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie wytwarzać tutaj samochody najwyższej klasy i jakości" - mówi Matthias Müller, prezes zarządu Porsche AG - "Decyzja na korzyść tej lokalizacji dowodzi naszego zaufania do potencjału i kwalifikacji załogi zakładu w Lipsku, a jednocześnie stanowi kolejny wkład w działania na rzecz rozwoju gospodarczego tego landu."

Porsche cajun będzie kolejnym luksusowym SUV-em tej marki po modelu cayenne. Cajun ma być lekki i łatwy w prowadzeniu. Ludzie z Porsche zachwalają go jako atrakcyjny model klasy podstawowej, który ma otworzyć dostęp do świata Porsche kolejnej, jeszcze młodszej grupie kierowców.

Od chwili uruchomienia w 2002 r. zakład Porsche w Saksonii produkuje model Cayenne. Po pierwszej rozbudowie, od 2009 r. powstaje tam również Panamera - czteromiejscowy model klasy Gran Turismo, budowany na jednej linii produkcyjnej z Cayenne. Do chwili obecnej Porsche zainwestowało w swój zakład w Lipsku ok. 280 mln euro.