Alfa Romeo z wykopem zaczyna 2011 rok. Giulietta i mito zostały królowymi dróg we Włoszech i - uwaga! - w Niemczech. Ale po kolei…

Reklama

http://www.youtube.com/watch?v=ET_XESpxcQc

We Włoszech alfa giulietta została okrzyknięta "Nowością roku 2011" - tytuł przyznało czasopismo "Quattroruote". Ślicznotka z Italii wyprzedziła dziesięć najbardziej interesujących samochodów wprowadzonych na rynek w 2010 roku, wybranych przez redakcję miesięcznika i poddanych ocenie czytelników.

Giulietta uzyskała prawie 44 proc. z ponad 103 tysięcy oddanych głosów. Wynik najmłodszej Alfy okazał się miażdżący dla konkurencji z Niemiec i Francji - dwaj rywale zajęli drugie i trzecie miejsce, Audi A1 i Citroën DS3 - auta te otrzymały odpowiednio 12,46 proc. i 8,9 proc. głosów.

A w Niemczech?W Niemczech natomiast giulietta, po raz pierwszy kandydująca do prestiżowej nagrody "Die Besten Autos" ("Najlepsze Samochody") przyznawanej przez czasopismo "Auto Motor und Sport", wygrała w kategorii samochodów kompaktowych.

Inne

Czytelnicy niemieckiego czasopisma, nagrodzili też alfę mito w kategorii samochodów miejskich. Dla mito to już trzeci laur po wyróżnieniach z 2009 i z 2010 roku.

Oba samochody zdominowały ponadto klasyfikację zarezerwowaną dla samochodów importowanych i kontynuują sukcesy odnoszone od wielu lat w konkursie "Die Besten Autos": od 1976 roku (rok powstania konkursu) modele Alfa Romeo aż 29 razy były wybierane najlepszymi samochodami w swoich kategoriach.

Inne