Juho Hänninen i Mikko Markkula reprezentujący fabryczną załogę Skoda Motorsport, odebrali nagrodę dla najlepszej załogi IRC w sezonie 2010.
Zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji producentów w tegorocznym IRC, Skoda pokonała Peugeota, drużynę, która do tej pory przez 3 lata dominowała w zawodach IRC. To osiągnięcie wzmocniła druga pozycja duetu Jan Kopecký i Petr Starý, kolejnych reprezentantów Skody. Kris Meek (Peugeot), ubiegłoroczny zwycięzca, zakończył sezon 2010 na trzeciej pozycji.

Reklama

Team fabryczny Skody wziął udział w 11 na 12 tegorocznych eliminacji IRC i aż 7 razy świętował zwycięstwo! Poza tymi sukcesami, załogi Skody aż 17 razy stawały na podium. Hänninen i Markkula zwyciężyli w Argentynie, Sardynii i Szkocji, Loix i Miclott w Belgii, na Maderze i w Czechach, a Kopecký i Starý na Wyspach Kanaryjskich. Prywatne drużyny wspierane przez importerów Skody także poradziły sobie świetnie, zwłaszcza Skoda UK Motorsport.

Sukces Fabii Super 2000 w sezonie 2010 ukoronowały liczne triumfy w narodowych mistrzostwach, włączając w to mistrzostwa w Niemczech (Matthias Kahle), Austrii (Raimund Baumschlager), Czechach (Pavel Valoušek), Hiszpanii (Alberto Hevia), Libanie (Roger Feghali) i Słowacji (Jozef Béreš).

"Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego historycznego zwycięstwa Skody: zarządowi Skody, członkom załogi Skoda Motorsport, naszym kolegom z Działu Rozwoju Technologicznego, jak również kolegom spoza firmy. Chciałbym również pogratulować importerom Skody z wszystkich krajów, gdzie nasz projekt Fabia Super 2000 został bardzo dobrze odebrany i znacznie przyczynił się zwiększenia świadomości naszej marki i wzmocnienia jej wizerunku - trudno o lepszą promocję dla Skody!" – powiedział Michal Hrabánek, szef Skoda Motorsport.