Kierowca zespołu Formuły 1 Renault Robert Kubica i rajdowy wicemistrz Polski w sezonie 2010 Michał Sołowow wystartują w piątek w 45. Rallye Antibes Cote d'Azur, przedostatniej rundzie mistrzostw Europy. Na liście zgłoszeń jest w sumie pięć polskich załóg.

Oprócz Kubicy, który pojedzie Renault Clio S1600 i Sołowowa (Ford Fiesta S2000), wystartują Maciej Oleksowicz (Ford Fiesta S2000), Szymon Ruta (Peugeot 207 S2000) oraz Łukasz Witas (Renault Clio R3).

Z numerem 1 pojedzie Sołowow, wicemistrz Europy z ubiegłego roku, który aktualnie w klasyfikacji generalnej ME jest na siódmej pozycji z dorobkiem 63 pkt. Z 3 numerem startowym ruszy Maciej Oleksowicz z Andrzejem Obrębowskim. Reprezentanci Automobilklubu Rzemieślnik po raz 8 w tym sezonie będą walczyć o punkty w klasyfikacji całego cyklu.

W klasyfikacji generalnej Oleksowicz jest piąty - 72 pkt, a prowadzi Włoch Luca Rossetti (Fiat Punto Abarth S2000) - 149 pkt.

"To będzie trudny rajd. Spodziewaliśmy się rajdu podobnego do Mille Miglia ale tutaj trasa jest bardziej zróżnicowana. Są partie niezwykle szybkie, z dużą ilością krótkich zakrętów ale sporo jest też wolniejszych i bardzo krętych sekcji. Przyczepność jest niesamowita a same trasy są przepiękne. Właściwie to są te same odcinki, którymi przebiega rajd Monte Carlo. Samochód udało się naprawić po Grecji i na testach działało jak należy. Mamy nowy układ wydechowy, który poprawia osiągi. Liczymy na udany występ i kolejne punkty w mistrzostwach." - powiedział Maciej Oleksowicz.

Kubica otrzymał numer startowy 20. Polak nie walczy w mistrzostwach Europy o punkty, start traktuje treningowo przed końcowymi w sezonie 2010 wyścigami Formuły 1. Polak po raz drugi wynajmuje samochód ze stajni Erreffe Rally Team. Na początku września jadąc tym samym samochodem triumfował w klasie A6 w rajdzie Rally del Friuli e delle Alpi Orientali, trzeciej rundzie rajdowego Pucharu Włoch.

W sumie do startu w Antibes zgłoszono 47 załóg. Rajd rozpoczyna się w Juan les Pins w piątek, 15 października o godz. 17.00. Meta w niedzielę od 16.20. Trasa rajdu ma 922,1 km w tym 260,3 km to 14 odcinków specjalnych, w tym klasyki znane od lat z Rajdu Monte Carlo - Col de Bleine, Roquesteron, Turini.