Inne
Reklama

Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego GTÜ opublikowało raport na temat jakości samochodów używanych. Podstawą raportu na rok 2011 jest 5 mln przeglądów technicznych dokonanych na samochodach używanych. Na tej podstawie eksperci stuttgarckiej organizacji kontroli i rzeczoznawców GTÜ ustalili mocne i słabe strony 215. popularnych modeli.

Wśród samochodów segmentu A i B - w rankingu jakości pojazdów w wieku 1 - 3 lat - fiat 500 zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając toyotę yaris i mazdę 2.

Inne / BORIS ROESSLER

Które auto nie psuje się Niemcom? - czytaj dalej>>>Przypominamy, że wg Niemieckiego Automobilklubu ADAC w rankingu niezawodności samochodów segmentu A i B za rok 2008, inny model produkowany w Tychach - fiat panda zajął pierwsze miejsce, pozostawiając za sobą toyotę aygo i peugeota 206.

Także za rok 2009 wg ADAC - fiat panda został uznany za najbardziej niezawodny model na rynku w klasie samochodów małych, wyprzedzając VW foxa (w klasyfikacji samochodów które zostały po raz pierwszy zarejestrowane w roku 2009 ).

Inne

Które auto nie psuje się Niemcom? - czytaj dalej>>>"Zarówno fiat panda, jak i 500 szczycą się wieloma otrzymanymi prestiżowymi nagrodami, a Fiat Auto Poland, gdzie są produkowane - zalicza się do najlepszych w światowym przemyśle samochodowym - m.in. w 2007 roku tyski zakład Fiat Group Automobiles dołączył do prestiżowego grona przedsiębiorstw "Word Class Manufacturing", tj. posiadających i stosujących najlepsze i najskuteczniejsze metody zarządzania systemem produkcyjnym w skali światowej. Wcześniej, w 2004 roku, zakład otrzymał Polską Nagrodę Jakości, a w 2005 roku był Finalistą Europejskiej Nagrody Jakości - EFQM, jako pierwsze polskie przedsiębiorstwo w historii tego konkursu. Pierwsze miejsca dla Fiatów: Pandy i 500-tki w wyżej wymienionych niemieckich rankingach to potwierdzenie najwyższych standardów jakościowych stosowanych w tyskim zakładzie koncernu Fiat." - powiedział dziennikowi.pl Bogusław Cieślar, szef biura prasowego Fiata w Polsce.

Do końca września 2010 r. Fiat Auto Poland wyprodukował 1 816 985 pand i 597 431 fiatów 500, głównie na eksport - ok. 97 proc.

Inne