Zdaniem ludzi z Continentala dzięki zastosowaniu nowej aplikacji, która przesyła raporty dotyczące ciśnienia w oponie bezpośrednio na smartfony jazda ma być bezpieczniejsza. Systemy elektroniczne pojazdu są połączone bezprzewodowo z odbiornikiem kierowcy, co umożliwia szybką wymianę danych.

Reklama

"Ten szybki i nieskomplikowany system nie tylko sprawia, że samochód jest bardziej przyjazny dla użytkownika, ale zwiększa bezpieczeństwo i efektywność pojazdu" - stwierdza Burkhard Wies, dyrektor ds. rozwoju opon do samochodów osobowych w koncernie Continental. "Kierowca otrzymuje również ostrzeżenia od stopniowym spadku ciśnienia w oponie, spowodowanym np. przez wbity gwóźdź lub uszkodzenie zaworu. Rozwiązanie to zapewnia również korzyści dla środowiska naturalnego, jako że właściwy poziom ciśnienia w oponach pozwala utrzymać odpowiedni opór toczenia, a co za tym idzie, zmniejszyć zużycie paliwa."

Poczynając od roku 2013, Continental zamierza rozpocząć masową produkcję opon wyposażonych w czujniki gromadzące dane bezpośrednio w oponie, pod bieżnikiem, zamiast czujników podłączonych do zaworu. Będzie to początek ery inteligentnych opon.