Inne / Lukas Nazdraczew
Reklama

Kierowcy przyjadą do stolicy specjalnie na finał programu Red Bull As w Karcie, w ramach którego 24 kierowców amatorów będzie się ścigać w gokartowym pojedynku z Jaimem Alguersarim.

Inne

Finał ogólnopolskiego programu Red Bull As w Karcie rozpocznie się w sobotnie popołudnie o godzinie 14.00. 24 najlepszych amatorskich kierowców gokartów będzie walczyć o możliwość pojedynku z kierowcą Formuły 1 - Jamiem Alguersarim i wyjazd na Grand Prix F1 w Brazylii.

Inne / Lukas Nazdraczew

Oprócz kartingowych emocji, publiczność będzie miała okazję zobaczyć za sterami bolidu Red Bull Racing jednego z faworytów do tytułu Mistrza Świata Formuły 1 - Marka Webbera. Przejazd pokazowy wykona również Jamie Alguersari z zespołu Scuderia Toro Rosso.

To właśnie Jamie Alguersari zasiądzie za kierownicą gokarta w finałowym wyścigu, zastępując wcześniej zapowiadanego Marka Webbera. "Jazda gokartem w najważniejszym etapie Mistrzostw Świata F1 2010 mogłaby stanowić dla Marka niepotrzebne ryzyko" - poinformował zespół Red Bull Racing. Mark Webber udzieli startującym wsparcia niezbędnego do uzyskania najlepszego wyniku na 1,5 km torze.

Oprócz licznych gokartowych emocji będzie można podziwiać stunt motocyklowy w wykonaniu Chrisa Pfeiffera.

Inne / Lukas Nazdraczew

Finał ogólnopolski Red Bull As w Karcie
4 września 2010, Godzina 14.00
Plac Trzech Krzyży

Reklama

"To niesamowite jak kilkumiesięczny program Red Bull As w Karcie pokazał, że mamy tyle gokartowych talentów w naszym kraju. W kwalifikacjach brali udział doświadczeni kierowcy i mali chłopcy. Było też kilka kobiet, a jedna z nich wykręciła doskonały czas i dostała się do finału. Mam nadzieję, że uczestnicy dobrze przygotują się do starcia w stolicy i 4 września będziemy mogli zobaczyć wspaniałą sportową rywalizację" - powiedział Maurycy Kochański, dyrektor sportowy programu Red Bull As w Karcie.

Finaliści Red Bull As w Karcie:
1. Michał Topór z Tarnowa
2. Konrad Jęczeń z Warszawy
3. Jacek Kołodziejczyk z Warszawy
4. Monika Mazur z Tarnowa
5. Mateusz Jakubas z Tarnowa
6. Bartosz Zams z Lublina
7. Adrian Chmielowski z Krakowa
8. Rafał Kozikowski z Łomży
9. Klaudiusz Łazik z Dobrzenia Wielkiego
10. Remigiusz Wacławczyk z Wysokiej
11. Damian Filipiak z Legionowa
12. Mateusz Poselski z Bydgoszczy
13. Jakub Litwin ze Szczecina
14. Krzysztof Olszewicz z Grodziska Mazowieckiego
15. Radosław Skrzypczak z Człuchowa
16. Remigiusz Markiewicz z Nowej Wsi Wielkiej
17. Szymon Rogacewicz z Sopotu
18. Daniel Romańczuk z Warszawy
19. Marcin Mandecki z Gdańska
20. Tomasz Kowalewski z Żyrardowa
21. Dariusz Romanowski ze Szczecina
22. Tomasz Kot z Gryfina
23. Rafał Skotarek z Nowego Tomyśla
24. Dariusz Madura ze Zbylitowskiej GóryW związku z finałem Red Bull As w Karcie pojawią się trudnienia w ruchu w okolicach Placu Trzech Krzyży w piątek (3.09.2010) i potrwają do niedzieli (5.09.2010). Przewidywane utrudnienia dotyczą ulic: Plac Trzech Krzyży, odcinka ul. Nowy Świat od Al. Jerozolimskich, odcinka Al. Ujazdowskich od Ul. Pięknej, odcinka ul. Książęcej od ul. Kruczkowskiego. Całkowite wyłączenie z ruchu kołowego tych odcinków nastąpi w sobotę 4.09. w godzinach 11-18.00.