Inne
Reklama

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak reprezentujący zespół Dynamic World Rally Team w zakończonym dzisiaj Rajdzie Niemiec zdobyli kolejnych 8 punktów. Jedyna polska załoga startująca w pełnym cyklu SWRC skorzystała z systemu SupeRally i ostatecznie zajęła 6. miejsce w stawce. Po pasjonującej walce zwyciężył Patrik Sandell przed Martinem Prokopem (+4.7) i Per Gunnarem Anderrsonem (+3:12.6).

Inne

"Jesteśmy na mecie tego bardzo trudnego rajdu i to jest najważniejsze. To były trzy wymagając dni. W piątek wypadliśmy z drogi, straciliśmy tam sporo czasu i szanse na dobre miejsce. Wczoraj również nie ustrzegliśmy się problemów, tym razem technicznych. Przed ostatnim najdłuższym odcinkiem specjalnym w Mistrzostwach Świata skończyły się nam hamulce. Ze względu na bezpieczeństwo kibiców podjęliśmy decyzję, że nie wystartujemy do tego 48 kilometrowego odcinka. Dzisiaj pojechaliśmy korzystając z Systemu SupeRally z doliczoną karą 10 minut. Ostatecznie uplasowaliśmy się na 6. miejscu, ale oczywiście apetyt jest większy. Przed kolejnym rajdem na asfaltach czekają nas testy, więc liczę na to, że start w Rajdzie Francji będzie dla nas zdecydowanie bardziej pomyślny." - powiedział Michał Kościuszko na mecie Rajdu Niemiec.

Loeb pewnie zmierza po siódmy tytuł mistrzowski. Rajd Niemiec wygrał po raz ósmy i jest to jego 59. zwycięstwo w MŚ. O blisko minutę wyprzedził Hiszpana Daniego Sordo (Citroen C4) i o ponad dwie wicelidera klasyfikacji generalnej Francuza Sebastiena Ogiera. Na cztery eliminacje przed końcem mistrzostw Loeb ma 58 pkt przewagi nad Ogierem.

Dziewiąte miejsce zajął były mistrz świata Formuły 1 Fin Kimi Raikkonen, który był najszybszy na ostatnim odcinku specjalnym. Pozostałe wygrali Loeb - 9, Norweg Petter Solberg - 5 i Sordo - 4.

W ciągu trzech dni ADAC Rallye Deutschland zawodnicy pokonali łącznie 1195 kilometrów, w tym 19 odcinków specjalnych o łącznej długości 407 kilometrów oesowych. Pierwszego dnia zawodnicy pokonywali kręte drogi winnic przy rzece Mozel, natomiast w sobotę dwukrotnie przejeżdżali najdłuższy w tegorocznych eliminacjach Rajdowych Mistrzostw Świata liczący aż 48 km odcinek specjalny Arena Panzerplatte. Trzeci dzień rajdu to miedzy innymi superoes Circus Maximus, którego trasa przebiegała wokół Porta Nigra, pochodzącej z czasów rzymskich i wpisanej na listę obiektów zabytkowych UNESCO bramy miejskiej w Trierze.

Wyniki Rajdu Niemiec:

1. Sebastien Loeb (Francja, Citroen C4) 3:59.38,3
2. Dani Sordo (Hiszpania/Citroen C4) strata 51,3
3. Sebastien Ogier (Francja/Citroen C4) 2.13,3
4. Jari-Matti Latvala (Finlandia/Ford Focus) 2.33,9
5. Petter Solberg (Norwegia/Citroen C4) 6.47,7
6. Matthew Wilson (W.Brytania/Ford Focus) 8.46,7
7. Kimi Raikkonen (Finlandia/Citroen C4) 8.50,5
8. Khalid Al Qassimi (ZEA/Ford Focus) 17.36,5 ...
28. Michał Kościuszko (Polska/Skoda Fabia) 41.10,5Klasyfikacja MŚ:

1. Loeb 191 pkt
2. Ogier 133
3. Latvala 117
4. P. Solberg 100
5. Sordo 95
6. Mikko Hirvonen (Finlandia) 86
Klasyfikacja konstruktorów:

1. Citroen Racing 308 pkt.
2. Ford 222
3. Citroen Junior Team 168