Lista jednostek wysokoprężnych dostępnych dla Superba wkrótce poszerzy się o czterocylindrową jednostkę 1.6 TDI CR DPF/ 105 KM. Do tej pory silnik pracował pod maską Octavii.

Reklama
Inne

Średnie spalanie - 5.0 l/100 km. Poziom emisji CO2 (130 g/km w trybie mieszanym) - spełnia normę EU5. Zdaniem inżynierów Skody - biorąc pod uwagę maksymalny moment obrotowy 250 Nm w zakresie 1500-2500 obr./min, ten silnik sprawdzi się zarówno w mieście, jak i na autostradzie. Jednostka będzie dostępna z pięciobiegową przekładnią manualną.

"Jesteśmy naprawdę dumni z naszej jednostki 1.6 TDI CR, która wzbogaca portfolio silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa - technologia common rail jest teraz dostępna dla wszystkich jednostek diesla. 1.6 TDI CR jest idealnym połączeniem najnowocześniejszych technologii oraz oszczędnej i przyjaznej środowisku pracy. To zaawansowany technologicznie silnik, który zapewnia doskonałe właściwości jezdne w każdych warunkach" - powiedział Eckhard Scholz, z zarządu Skoda Auto odpowiedzialny za rozwój technologiczny.