Jak donieśli nam organizatorzy w tym roku liczba zgłoszonych samochodów dobiega 200 a przewidują też ponad 350 klubowiczów wraz z rodzinami. Program spotkania na terenie malowniczo położonej wioski turystycznej w mazurskich Wilkasach pod Giżyckiem to atrakcje dla dużych i małych. Nie ufając kapryśnej pogodzie organizatorzy przygotowali nawet 2 scenariusze - na wypadek słonecznej i deszczowej aury.

Reklama

Przez trzy dni imprezy (27-29.08.2010) uczestnicy zlotu będą rywalizować w kilkunastu zabawnych i konkurencjach - na liście jest m.in. konkurs dla mechaników i "prawie-mechaników", parkowanie L200 na kopertę, konkurs wiedzy o Mitsumaniakach, mini-offroad, wyścigi quadami, przeciąganie liny, toczenie opony czy rzut dojazdówką. Nie zabraknie także meczu piłki nożnej i turnieju ping ponga oraz ogniska z karaoke. Dlatego dla najmłodszych uczestników przewidziano opiekę i konkursy z nagrodami.

Klub Mitsumaniaków www.mitsumaniaki.com , który działa od kwietnia 2004 roku, został stworzony dla wszystkich entuzjastów aut tej japońskiej marki i zrzesza już ponad 2260 ludzi. W internetowym forum klubu uczestniczy już niemal 16,5 tys. osób - to ponad dwukrotnie więcej niż przed rokiem.

Na stronie www.mitsumaniaki.com można znaleźć wiele informacji na temat wszystkich dostępnych modeli, zebrać opinie na ich temat, podyskutować na forum. Jednym z ciekawszych projektów klubu jest Mitsumaniaki Assistance, dzięki któremu klubowicze pomagają sobie wzajemnie w razie kłopotów na drogach na terenie całego kraju.

Honorowymi członkami klubu są Mistrz Europy w Rajdach Samochodowych Maciej Wisławski oraz kierowca rajdowy Mariusz Stec.