Już od rozpoczynającego się wkrótce Rajdu Rzeszowskiego, w barwach Skoda Castrol BP Rally Team obok Kuzaja zasiądzie Jakub Gerber, obecny pilot Roberta Kubicy w startach zagranicznych.

Jakub Gerber urodził się 29 września 1977 roku w Poznaniu. Jako pilot rozpoczął swe starty w 1997 roku. Pierwszy występ w rajdzie, w rundzie PPZM miał miejsce podczas Rajdu Imielin w 1999 roku. Debiut w WRC odbył się podczas Rajdu Korsyki w 2004 roku, a debiut w RSMP - podczas Rajdu Elmot w 2005 roku. 

Rajd Magurski rozegrany w 2007 roku, przyniósł Gerberowi pierwsze zwycięstwo w RSMP. W tym samym roku, wraz z Tomaszem Kucharem zdobył on tytuł Wice Mistrza Polski RSMP. Od 2009 Gerber jeździ obok Roberta Kubicy (m.in.: podczas Rajdu Monte Carlo, czy 1000 Miglia).

"Przed nami 19 Rajd Rzeszowski, impreza rozgrywana na nawierzchni asfaltowej. Tego typu rajdy należą do moich ulubionych, ze względu na szybkość pokonywania zakrętów i przeciążenia temu towarzyszące. Skoda Fabia S2000, do której wsiądę już podczas Rajdu Rzeszowskiego, jest stworzona do walki na takich nawierzchniach. Jestem zadowolony, że będę mógł jeździć z Leszkiem, który jest wielokrotnym Mistrzem Polski. Chciałbym spróbować powtórzyć sukces z 2004, kiedy to Leszek Kuzaj z Maćkiem Szczepaniakiem wygrali 12. Rajd Rzeszowski, mam jednak świadomość że rajdy są nieprzewidywalne" - powiedział Jakub Gerber, nowy pilot Skoda Castrol BP Rally Team.