Inne
Reklama

"Gran Turismo Polonia zrodziło się z miłości do motoryzacji na najwyższym poziomie. Bardzo zależy nam, żeby dzielić się tym uczuciem z innymi, umożliwiając im spotkanie z motoryzacyjnymi dziełami sztuki. Właśnie dlatego postanowiliśmy wyjść z tym projektem do pasjonatów motoryzacji z Gdyni i Pomorza. Gorące przyjęcie z jakim, pomimo niesprzyjającej aury, spotkaliśmy się sprawia, że na pewno będziemy chcieli powrócić do Gdyni w przyszłym roku" - powiedział Peter Ternström, pomysłodawca i organizator cyklu Gran Turismo Events.

Ponad 30 egzotycznych samochodów zaparkowała w Gdyni, 24 lipca, na Skwerze Kościuszki… Wśród nich najnowsze Ferrari 458 Italia, piekielnie mocne Lamborghini Murcielago LP-640 czy niezwykle oryginalny Ariel Atom... Pokaz wyjątkowych aut nie był jedyną atrakcją. Publiczność miała okazję bliżej poznać samych kierowców, którzy ze sceny odpowiadali o swojej przygodzie z motoryzacją i o emocjach związanymi z wizytą w Polsce. Odważni brali udział w quizie motoryzacyjnym - nagrody były atrakcyjne :) Tak minął pierwszy dzień…

Inne

Drugi dzień (25 lipca) najdroższa karawana świata spędziła w Poznaniu, gdzie jej długość powiększyła o kolejne 40 cudów techniki motoryzacyjnej. Najpiękniejsze auta naszej planety, niesamowite przejazdy na granicy przyczepności i świetna pogoda sprawiły, że tę niedzielę wielu poznaniaków postanowiło spędzić w okolicach Malty. Ulica Baraniaka drżała od ryku 60 maszyn (m.in. Ferrari, Lamborghini i Porsche) o łącznej mocy prawie 30 tysięcy koni mechanicznych!

"Od pierwszej edycji spotykamy się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony polskich fanów motoryzacji. Dlatego też w ubiegłym roku postanowiliśmy popracować nad rozwinięciem otwartej formuły imprezy, która do tej pory odbywała się jedynie na torze. Entuzjazm z jakim spotykamy się w Poznaniu jest naprawdę niesamowity. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyszli na spotkanie z nami. Mam nadzieję, że nasze show sprawiło wszystkim przybyłym dużo radości" - podsumował imprezę Peter Ternström.

Tegoroczne szóste już Gran Turismo Polonia pokazem w Poznaniu zakończyło swoją otwartą część. Kierowcy przenieśli się na Tor Poznań, gdzie pod okiem profesjonalnych instruktorów podnoszą swoje umiejętności. Ponownie powrócą do nas za rok.

Inne
Inne
Inne
Inne
Inne
Inne
Inne
Inne
Inne