"Gran Turismo Polonia zrodziło się z miłości do motoryzacji na najwyższym poziomie. Bardzo zależy nam, żeby dzielić się tym uczuciem z innymi, umożliwiając im spotkanie z motoryzacyjnymi dziełami sztuki. Właśnie dlatego postanowiliśmy wyjść z tym projektem do pasjonatów motoryzacji z Gdyni i Pomorza. Gorące przyjęcie z jakim, pomimo niesprzyjającej aury, spotkaliśmy się sprawia, że na pewno będziemy chcieli powrócić do Gdyni w przyszłym roku" - powiedział Peter Ternström, pomysłodawca i organizator cyklu Gran Turismo Events.

Ponad 30 egzotycznych samochodów zaparkowała w Gdyni, 24 lipca, na Skwerze Kościuszki… Wśród nich najnowsze Ferrari 458 Italia, piekielnie mocne Lamborghini Murcielago LP-640 czy niezwykle oryginalny Ariel Atom... Pokaz wyjątkowych aut nie był jedyną atrakcją. Publiczność miała okazję bliżej poznać samych kierowców, którzy ze sceny odpowiadali o swojej przygodzie z motoryzacją i o emocjach związanymi z wizytą w Polsce. Odważni brali udział w quizie motoryzacyjnym - nagrody były atrakcyjne :) Tak minął pierwszy dzień…

Drugi dzień (25 lipca) najdroższa karawana świata spędziła w Poznaniu, gdzie jej długość powiększyła o kolejne 40 cudów techniki motoryzacyjnej. Najpiękniejsze auta naszej planety, niesamowite przejazdy na granicy przyczepności i świetna pogoda sprawiły, że tę niedzielę wielu poznaniaków postanowiło spędzić w okolicach Malty. Ulica Baraniaka drżała od ryku 60 maszyn (m.in. Ferrari, Lamborghini i Porsche) o łącznej mocy prawie 30 tysięcy koni mechanicznych!

"Od pierwszej edycji spotykamy się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony polskich fanów motoryzacji. Dlatego też w ubiegłym roku postanowiliśmy popracować nad rozwinięciem otwartej formuły imprezy, która do tej pory odbywała się jedynie na torze. Entuzjazm z jakim spotykamy się w Poznaniu jest naprawdę niesamowity. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyszli na spotkanie z nami. Mam nadzieję, że nasze show sprawiło wszystkim przybyłym dużo radości" - podsumował imprezę Peter Ternström.

Tegoroczne szóste już Gran Turismo Polonia pokazem w Poznaniu zakończyło swoją otwartą część. Kierowcy przenieśli się na Tor Poznań, gdzie pod okiem profesjonalnych instruktorów podnoszą swoje umiejętności. Ponownie powrócą do nas za rok.