Inne
Reklama

W Polskich salonach Nissana dostępny jest nowy Cube - to już wprawdzie trzecia generacja tego modelu, ale pierwsza, która oferowana jest poza Japonią i pierwsza z kierownicą zarówno po lewej, jak i prawej stronie.

Inne

Chociaż z profilu podobny jest do swojego poprzednika, nowy Cube to zupełnie nowa konstrukcja. Kwadratowa stylistyka pozostała jednak złagodzono większą ilością krzywizn i geometrycznych kształtów. Auto jest teraz masywniejsze i ma większy rozstaw osi.Niezwykły samochód z Japonii już w Polsce! Za ile? - czytaj dalej>>>

Inne

Nowy Nissan Cube zachował styl swojego poprzednika, jest od niego jednak dłuższy, wyższy i szerszy. Rozstaw osi wynoszący 2530 mm oznacza, że samochód urósł o 170 mm, podczas gdy ogólna długość zwiększyła się o 250 mm z wynikiem 3980 mm. Ma 1670 mm wysokości i 1695 mm szerokości, co oznacza odpowiednio dodatkowe 54 mm i 85 mm. Dla porównania, Nissan Note jest dłuższy, z rozstawem osi wynoszącym 2600 mm i całkowitą długością 4100 mm, ale jego wysokość to zaledwie 1550 mm.Niezwykły samochód z Japonii już w Polsce! Za ile? - czytaj dalej>>>Inne

Jak zapewniają ludzie z Nissana pudełkowate nadwozie Cube'a oferuje dużo przestrzeni wewnątrz. Zaś asymetryczna stylistyka tyłu ma też swoje praktyczne zastosowanie: zachodzące na tylny słupek okno znacznie zwiększa widoczność do tyłu, co przydaje się szczególnie podczas parkowania równoległego. Klapa bagażnika otwiera się na bok, dla wygodnego załadunku bagaży. Posiada trzy pozycje otwarcia, ułatwiające załadunek i rozładunek w ciasnych miejscach bez potrzeby trzymania drzwi.

Kabina? Relaks… Efekt rozchodzenia się wody po wrzuceniu do niej kamienia oddany jest w kształcie podsufitki, uchwytów na kubki i maskownic głośników. Pasażerowie rozsiadają się na kanapowych fotelach. W standardzie jest szklany dach z zasłoną inspirowaną tradycyjną japońską zasłoną Shoji. Dostępna jest także przesuwana żaluzja, która całkowicie blokuje dostęp światła do kabiny.

Cube zbudowany jest na zmodyfikowanej przednionapędowej platformie B Nissana, którą współdzieli z modelem Note. Japońską nowość napędza benzynowy silnik 1.6/110 KM. Za przeniesienie napędu odpowiada pięciobiegową skrzynia manualna.

Cena? 69 900 zł. W wyposażeniu znajduje się sześć poduszek powietrznych, systemy ABS, EBD, ESP, 16 calowe felgi aluminiowe, czujniki deszczu i świateł, tempomat z ogranicznikiem prędkości, system inteligentnego kluczyka, szklany dach, automatyczna klimatyzacja, system Nissan Connect z nawigacją, odtwarzaczem CD, Bluetooth, złączem iPod i USB oraz kamerą ułatwiającą parkowanie. Co ciekawe - samochody są oferowane w kolorach metalicznych i perłowych co nie wymaga dopłaty.

Nissan Cube znalazł się w rankingu fajnych samochodów za rozsądne pieniądze, jaki ułożyli specjaliści z serwisu motoryzacyjnego Kelley Blue Book - pod uwagę brano takie czynniki jak styl /wzornictwo (wygląd) oraz zadowolenie kierowcy. Wyniki niżej...

>>>Oto najlepsze samochody w śmiesznej cenie