Wykończenie skórą kierownicy oraz mieszka dźwigni zmiany biegów oferuje większość producentów aut, nie są to jednak na ogół opcje tanie. Zapłacić trzeba w najlepszym wypadku kilkaset zł, a co gorsza cenniki skonstruowane są najczęściej tak, że skórzane obszycia dostaniemy wyłącznie w pakiecie z innymi luksusowymi dodatkami.

W firmach zajmujących się tapicerstwem samochodowym za obszycie skórą kierownicy zapłacimy ok. 200 zł, a mieszek wokół drążka biegów kosztuje zaledwie ok. 50 zł. Czy warto wydać te pieniądze? Ci, którzy się na to zdecydowali, z przekonaniem twierdzą, że tak. Obszyta skórą kierownica jest o wiele przyjemniejsza w dotyku, szczególnie zimą. W wypadku starszych aut nowe obszycia radykalnie poprawiają zaś wygląd kabiny pasażerskiej.

Lepsze niż oryginalne
Bez większych obaw można zaryzykować stwierdzenie, iż obszycia wykonane na zamówienie w warsztacie tapicerskim będą ładniejsze niż fabryczne. Wyspecjalizowane firmy dysponują skórami w wielu kolorach i odcieniach, można więc wybrać odpowiedni do gustu oraz kolorystyki pozostałych elementów wykończenia auta. Nie jest też problemem wykonanie obszyć na przykład w kilku kontrastowych kolorach.

Ręcznie wykonane ściegi są przy tym na ogół ładniejsze, "szlachetniejsze" niż te zrobione przemysłowo, co więcej, fachowcy potrafią też odtworzyć wzory stosowane oryginalnie w autach rżnych marek. Ta ostatnia możliwość jest w szczególności wykorzystywana podczas renowacji pojazdów zabytkowych..

Tu znajdziecie pełne archiwum "Auto Świata". Polecamy.