Policjanci specjalnej grupy wsparcia wydziału ruchu drogowego komendy wojewódzkiej Policji w Kielcach, patrolując okolice Buska Zdroju, zauważyli kierującego motocyklem, który w brawurowy sposób poruszał się po drodze krajowej nr 73. Funkcjonariusze, jadący radiowozem z wideorejestratorem, podjęli próbę zatrzymania tego kierowcy.

Reklama

Motocyklista na widok policyjnego auta, ani myślał zatrzymać się do kontroli. Nie zwracając uwagi na znaki drogowe i inne pojazdy zaczął uciekać. Całą sytuację zarejestrowała kamera. Kierujący motocyklista z drogi krajowej zjechał w drogę gminną, licząc na to, że zgubi pościg. Jednak po kilkunastu kilometrach, w jednej z miejscowości w gminie Busko Zdrój funkcjonariusze zatrzymali pirata drogowego.

Jak się okazało po zatrzymaniu, trzeźwy 25-latek, mieszkaniec Buska Zdroju nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Za rażące przekroczenie prędkości, stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także niezatrzymanie do kontroli ukarany został mandatem w kwocie 1000 złotych i osiemnastoma punktami karnymi.

Motocykl, którym pędził pirat nie należał do niego. Wezwany na miejsce właściciel pojazdu, za udostępnienie motocykla osobie nie posiadającej odpowiedniej kategorii prawa jazdy ukarano mandatem - 300 zł.