Inne / Daimler AG, press department
Reklama

Smart fortwo dostał nowy motorek cdi. Trzycylindrowy napęd po treningu na siłowni potrafi wycisnąć 54 KM - o 9 KM więcej od poprzednika (o 21 procent). Ponadto zmodyfikowany, silnik daje 130 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego (plus 18 procent).

Efekt to większy temperament - od zera do 100 km/h nowy smart rozpędza się w 16,8 sekundy - o 4 szybciej niż wcześniejsza wersja. Tak jak do tej pory, w cyklu mieszanym auto spala 3,4 litra na 100 kilometrów.

Inne / Daimler AG, press department

Emisja CO2 - 88 g/km, co jak podkreśla producent zapewnia modelowi smart fortwo cdi tytuł mistrza świata niskiej emisji dwutlenku węgla pośród wszystkich samochodów seryjnych z silnikiem spalinowym. smart fortwo cdi jest wyposażony w zamknięty filtr cząstek stałych i z zapasem spełnia wartości graniczne określone przez normę Euro 5.

>>>Taki mały, a jaki twardy!

Inne / Daimler AG, press department

Również wersje benzynowe kultowego dwumiejscowca, w tym szatańska wersja Brabus, dzięki ulepszeniom w systemach sterowania pracą silnika i skrzyni biegów spełniają wymagające założenia normy emisji spalin Euro 5.

>>>Trzy sztuczki Mercedesa

Poza zmianami pod karoserią producent wzbogacił także listę wyposażenia - wśród dodatków pojawił się m.in. zestaw głośnomówiący z kolorowym wyświetlaczem i funkcjami multimedialnymi. Wszystkie warianty ulepszonego smarta fortwo można zamawiać od zaraz. fortwo cdi/54 KM w wersji coupé i linii wyposażenia pure kosztuje od 44 700 zł.To 166 zł za centymetr auta…