Jednak na razie nie ma co się cieszyć - przedprodukcyjne wersje Volta nie będą sprzedawane u dystrybutorów. Zostaną wykorzystane do testów, dzięki którym zespół inżynierów, dopracuje odpowiednio wysoki poziom jakości na wszystkich etapach produkcji.

Więcej przedprodukcyjnych Voltów zostanie wyprodukowanych w ciągu następnych kilku miesięcy. Pojazdy te zostaną poddane badaniom przez specjalistów ds. produkcji, w ramach przygotowań zakładu do produkcji samochodów na rynek, która ruszy w drugiej połowie 2010 roku.

"W naszym zakładzie zatrudniamy doświadczonych pracowników, którzy poprzez swoje przygotowanie oraz szkolenia otrzymali przywilej wprowadzenia marki Chevrolet tym samochodem w przyszłość" - powiedział dyrektor zakładu Detroit-Hamtramck, Teri Quigley.

Samochód elektryczny o zwiększonym zasięgu Chevrolet Volt zapewnia jazdę do 60 km wyłącznie na napędzie elektrycznym, następnie uruchamia się silnik-generator, ładujący baterie i w ten sposób płynnie zwiększający zasięg dodatkowo o ponad 500 km.