Dacia Duster pojawi się w Europie w styczniu 2010 roku, czyli już za chwilkę. Samochód będzie produkowany w Rumunii i zależnie od rynku na który trafi sprzedawany ze znaczkiem Renault lub Dacii - podobnie jak Logan i Sandero.

Reklama

Nowy SUV ma 4,31 m długości i jest szeroki na 1,82 m. Prześwit to ponad 20 cm zaś 30 i 35 stopni to kąty natarcia i zejścia więc można spodziewać się że auto poradzi sobie nie tylko na asfalcie Kierowca dostanie do wyboru odmianę z napędem na jedną oś lub 4x4.

Auto na drodze utrzymają trzy tryby jazdy - napęd na przód idealny na asfalt, tryb "Auto" który sam zdecyduje ile momentu obrotowego ma trafić na każdą z osi i tryb "Lock" gdzie niutonometry są dzielone równo na oś przednią i tylną. Mocy dostarczy silnik benzynowy 1.6/110 KM albo turbodiesel 1.5 dCi - 85 KM lub 105 KM.

Producent obiecuje, że pokład nowego auta będzie równie wygodny dla co kabina dacii logan - podobna ilość miejsca z przodu i z tyłu. Bagażnik pomieści od 475 litrów do 1600 litrów po złożeniu tylnych siedzeń.Czy będzie hitem? Dlaczego nie - w tym segmencie jest jeszcze dużo do zdobycia, a mając tani samochód z napędem 4x4, można sporo zawojować…