Sandero Hi-Flex z silnikiem 1.6 E85 o mocy 87 KM to kolejny, po Loganie MCV, model Dacii, którego silnik został przystosowany do zasilania biopaliwem E85 lub benzyną bezołowiową.

Reklama

Seryjne wyposażenie samochodu bazuje na wersji Ambiance wzbogaconej o manualną klimatyzację oraz boczne poduszki powietrzne z przodu. W opcji dostajemy do wyboru: reflektory przeciwmgłowe, radioodtwarzacz CD, pakiet elektryczny (centralny zamek drzwi zdalnie sterowany falami radiowymi oraz elektrycznie podnoszone szyby przednie), lakier metalizowany.

Silnik 1.6/87 E85 może być zasilany mieszanką klasycznej benzyny pochodzącej z przeróbki ropy naftowej i etanolu pochodzącego z procesów fermentacyjnych roślin - zbóż, ziemniaków, buraków cukrowych lub trzciny cukrowej w ilości do 85 proc. Motor również spali tylko klasyczną benzynę bezołowiową.

W celu przystosowania silnika 1.6 87 E85 do zasilania biopaliwem, zmodyfikowano konstrukcję gniazd zaworów i wtryskiwaczy oraz zastosowano specjalne oprogramowanie komputera sterującego wtryskiem paliwa.

Cena Sandero Hi-Flex zaczyna się od 37 650 zł. Samochód zadebiutuje na polskim rynku w maju, zamówienia można już składać we wszystkich salonach Dacii w Polsce. Sandero Hi-Flex chroni 3-letnia gwarancją (lub do 100 tys. km).