Kierowcy po narkotykach

Białostoccy funkcjonariusze zatrzymali w miniony weekend kilku kierujących, którzy wsiedli za kółko po narkotykach. Jeden z nich był tak odurzony, że w rozmowie z policjantami opowiadał o swoich znajomościach z głowami państwa, a także głową kościoła.

Kierowca, o którym mowa spotkał się z policjantami po tym, jak dyżurny komendy około godziny 7:30 dostali zgłoszenie od kobiety. Twierdziła ona, że jej były mąż, najprawdopodobniej będąc pod wpływem narkotyków, dobija się do drzwi domu. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce zastali mężczyznę siedzącego w Oplu. Funkcjonariuszom powiedział, że przyjechał do byłej żony i chce z nią porozmawiać.

Reklama

Kierowcy pod wpływem narkotyków zatrzymani

Kierowca już od samego początku rozmowy wypowiadał się chaotycznie, a potok słów był nielogiczny i przeplatany wtrąceniami, z których policjanci dowiedzieli się, że mężczyzna, z którym rozmawiają zna osobiście m.in. Władimira Putina i papieża Franciszka. Mundurowi nie weryfikowali koneksji i znajomości rozmówcy. Zamiast tego, zajrzeli do policyjnych systemów, z których wynikało, że kierowca, którzy na miejsce przyjechał Oplem, ma zatrzymane prawo jazdy. Stracił je już wcześniej za jazdę pod wpływem substancji odurzających.

Aresztowanie, zatrzymanie, kajdanki / Policja / Policja
Reklama

Funkcjonariusze sprawdzili zawartość pojazdu i w trakcie przeszukania pojazdu znaleźli proszek koloru białego oraz zielone zawiniątko. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że są to środki odurzające.

Metamfetamina, amfetamina, marihuana - kierowcy po narkotykach zatrzymani

Oprócz "obywatela świata" powiązanego z możnymi i wpływowymi tego świata, w miniony weekend nie brakowało również bardziej przyziemnych zatrzymań. Policjanci z Białegostoku ujawnili również, że kierowca Forda zatrzymany do kontroli drogowej prowadził pojazd w stanie po użyciu alkoholu. W trakcie dalszych czynności policjanci ujawnili przy mężczyźnie zawiniątko koloru zielonego oraz kryształ koloru białego. Mundurowi przeprowadzili wstępne badanie, które wykazało u 38-latka obecność amfetaminy oraz metamfetaminy. Oprócz tego, podczas sprawdzania pojazdu w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on aktualnych badań technicznych.

Trzeci mężczyzna również wpadł podczas kontroli drogowej. Policjanci w Czarnej Białostockiej przyłapali kierującego Audi, który w paczce papierosów przechowywał przypaloną lufkę z zawartością suszu koloru zielonego. 29-latkowi pobrano krew do badań na zawartość narkotyków, a przejażdżkę zakończył w policyjnym areszcie.

Biały proszek w plastikowej torebce. Narkotyki / Shutterstock