Policja szuka świadków wypadku

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w niedzielę, 10 grudnia, około godziny 19:00 w miejscowości Kisielewo. Na drodze krajowej numer 10, między Sierpcem a Drobinem zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy Ford i bus Renault.

Reklama

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu, aspirant Katarzyna Krukowska, przekazała PAP wstępne ustalenia tragicznego wypadku. Kierująca Fordem, 31-letnia kobieta, widząc nadjeżdżający z przeciwka pojazd wykonujący niebezpieczny manewr wyprzedzania, zjechała na pobocze. Tam prawdopodobnie straciła panowanie nad pojazdem i wyjechała na przeciwny pas, gdzie uderzyła w Renault. Kobieta osierociła dwójkę dzieci: pięcio- oraz trzylatka, które na szczęście nie poniosły poważnych obrażeń. Do szpitala trafił także kierowca busa, 53-latek, oraz trójka jego pasażerów.

Policja szuka sprawcy. To auto, które brawurowo wyprzedzało

Policja wystosowała apel o pomoc w odnalezieniu prawdopodobnego sprawcy wypadku. Ma nim być kierowca, który brawurowo wyprzedzał ciąg samochodów. Ustalono, że kobieta prawdopodobnie przestraszyła się niebezpiecznego manewru, stąd utrata panowania nad samochodem. Za wypadkiem utworzył się potężny, 10-kilometrowy korek.

Tragiczny wypadek w Kisielewie / OSP Zawidz Kościelny

Funkcjonariusze proszą, by na komendę zgłaszali się świadkowie wypadku. Szczególnie kluczowe będą wszelkie nagrania z wideorejestratorów, jednak każda informacja, pozwalająca ustalić kierowcę lub chociaż poznać szczegóły na temat jego samochodu będzie na wagę złota. Informacje można przekazywać osobiście lub pod numerami telefonów: 47 705-42-07 lub 47 705-42-00.