Kierowca BMW na legnickim Rondzie Bitwy pod Monte Cassino spowodował kolizję. Szalony wyczyn 21-letniego szofera nagrały kamery monitoringu. Policja właśnie ujawniła wideo.

Reklama

Policjanci z drogówki ustalili, że kierujący BMW jadąc prawym pasem ruchu ulicy Sikorskiego z impetem wjechał na rondo a następnie nie zastosował się do znaku poziomego P2b (lina ciągła pojedyncza). Efekt?

Kierowca BMW przeciął rondo w Legnicy (wideo)

– Młody kierowca w wyniku swojego manewru nieprawidłowo zmienił pas ruchu i z pełną prędkością uderzył w tył prawidłowo jadącego po rondzie Forda. Kierująca Fordem 25-letnia kobieta, siłą odrzutu uderzyła w znak drogowy uszkadzając go – powiedziała mł. asp. Anna Tersa z komendy policji w Legnicy.

Trwa ładowanie wpisu

Reklama

Kolizja na rondzie w Legnicy, kierowca BMW zaskoczył policję

Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia, nikt nie korzystał z pomocy medycznej. Oboje kierujący jechali sami i byli trzeźwi.

– Zaskakującym jest jednak fakt, że 21-latek nie poczuł się do winy i odmówił przyjęcia mandatu karnego. Wobec tego policjanci sporządzili dokumentację, celem wykonania czynności wyjaśniających i skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu – skwitowała Tersa.

Policja, radiowóz / shutterstock