Reklama

Kierowca Audi A4 wpadł w oko policjantów drogówki na jednej z ulic w miejscowości Górki Noteckie. Wideorejestrator wyświetlił prędkość 195 km/h w terenie zabudowanym.

Po chwili kierowca został zatrzymany do kontroli. Okazało się, że przekroczenie prędkości było wierzchołkiem góry lodowej.

Kierowca Audi pędził niemal 200 km/h w terenie zabudowanym, lista grzechów znacznie dłuższa (wideo)

– Za kierownicą Audi siedział 35-letek, który nie posiada uprawnień, za to ma orzeczony trzykrotny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Auto które prowadził nie posiadało obowiązkowego ubezpieczenia oraz przeglądu technicznego – powiedział aspirant Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Reklama

– Dla drogowego bandytyzmu nie może być tolerancji. Z uwagi na fakt, że mężczyzna w sposób rażący złamał przepisy drogowe, policjanci skierowali jego sprawę do sądu. Nieodpowiedzialna jazda będzie go słono kosztowała. 35-latkowi grozi grzywna do 30 tys. zł wskazał.

30 tys. zł kary to początek kłopotów kierowcy Audi

Na tym jednak nie koniec kłopotów tego kierowcy. Za złamanie zakazów grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi również liczyć się z odpowiedzialnością za jazdę samochodem bez ubezpieczenia i przeglądu technicznego. Jego Audi lawetą przewieziono na parking policyjny.

Policja / Policja