Wybuch wojny na Ukrainie zakłócił łańcuchy dostaw wielu firm, w tym również fabryk Volkswagen Poznań w Poznaniu i we Wrześni. Niedobory materiałów do produkcji w polskich fabrykach dotyczą między innymi wiązek elektrycznych produkowanych na Ukrainie. Oba zakłady z dniem 10 marca czasowo wstrzymają produkcję – poinformowała Patrycja Kasprzyk, rzecznik prasowy spółki Volkswagen Poznań.

Reklama

Sztaby kryzysowe w koncernie VW, marce Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze oraz w spółce Volkswagen Poznań pracują nad znalezieniem alternatywnych źródeł zaopatrzenia.

Fabryka w Poznaniu zajmuje się produkcją modelu Caddy, zakład we Wrześni to Crafter i elektryczny e-Crafter.

Volkswagen wstrzymuje produkcję w Poznaniu i Wrześni

– Pomimo zaistniałej sytuacji, nasza Grupa i spółka Volkswagen Poznań chce udzielać pomocy wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, i pomagać ofiarom wojny, która jest pogwałceniem prawa międzynarodowego. Wojna na Ukrainie bulwersuje nas wszystkich. Jesteśmy głęboko wstrząśnięci i poruszeni dramatami ludzkimi, jakie rozgrywają się na naszych oczach i zapewniamy o naszym wsparciu w tym trudnym czasie – podkreślił Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań.

– Jednocześnie, natychmiast po wybuchu działań wojennych, na poziomie koncernu, ale też bezpośrednio w Volkswagen Poznań powołaliśmy zespoły kryzysowe, które na bieżąco określają możliwe skutki wojny dla naszej działalności biznesowej i prowadzą wszelkie działania, by przerwa w produkcji była jak najkrótsza dodał.

Volkswagen Caddy jest produkowany w Poznaniu / Volkswagen / Rafal Pijanski 48601765818
Reklama

Grupa Volkswagen i milion euro na uchodźców z Ukrainy

Grupa Volkswagen zdecydowała przekazać milion euro na pomoc doraźną organizowaną przez UN Refugee Aid i UN Refugee Agency (UNHCR). Z kolei Volkswagen Poznań we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem włącza się w ogólnopolską akcję pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Volkswagen Caddy 5 Maxi / Volkswagen / VWP K.K.
Volkswagen Crafter jest produkowany we Wrześni / Volkswagen