Kiedy okazało, że ma pół promila alkoholu w organizmie, stracił zarówno uprawnienia do prowadzenia samochodu, jak i ukochaną - podała w poniedziałek pszczyńska policja.

Reklama

Nietypowa interwencja

Do nietypowej interwencji doszło przed kilkoma dniami. Do dyżurnego Komisariatu Policji w Pawłowicach zgłosił się 26-latek wraz ze swoją partnerką, który, zmęczony jej oskarżeniami o nadużywanie alkoholu, zamierzał udowodnić swoją niewinność i poddać się przy niej badaniu trzeźwości.

"Okazało się, że mężczyzna przywiózł na komisariat dziewczynę swoim samochodem, twierdząc, że nie ma absolutnie nic do ukrycia. Zgodnie z żądaniem kierowcy, został on poddany badaniu trzeźwości. Wtedy też okazało się, że w organizmie mieszkańca powiatu pszczyńskiego jest... pół promila alkoholu" - poinformowała komenda.

Reklama

Utrata prawa jazdy i dziewczyny

"Mężczyzna został bez prawa jazdy i dziewczyny, która, wzburzona, opuściła samotnie komisariat. O szczęściu w nieszczęściu może mówić młody człowiek, który o włos nie popełnił przestępstwa" - dodali policjanci.

Policja przypomina, że wykroczeniem jest prowadzenie samochodu, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Kierowca, który ma wyższe stężenie alkoholu, odpowiada za przestępstwo, zagrożone karą do 2 lat więzienia.