Hyundai Bayon – nowa nazwa i nowy SUV w ofercie koreańskiej marki. Samochód powalczy w segmencie B. A to oznacza, że za rywali będzie mieć takie auta, jak: Renault Captur, Suzuki Vitara, Peugeot 2008 czy nadchodząca Toyota Yaris Cross. Nowicjusz wykorzysta architekturę, na której już powstaje Hyundai i20. Stąd można spodziewać się podobnej gamy silników, czyli benzynowych 1.2 MPi/84 KM oraz 1.0 T-GDi/100 KM (także jako 48-woltowa miękka hybryda). Pod względem stylistycznym można liczyć na fajerwerki, czego najlepszym przykładem jest nowy Tucson.

Reklama

Hyundai wypracował silną pozycję na europejskim rynku SUV-ów, zarówno pod względem gamy modeli, jak i sukcesów sprzedażowych. Nowy model z segmentu B uzupełni gamę naszych modeli SUV. Widzimy w tym doskonałą okazję do jeszcze lepszego zaspokojenia potrzeb europejskich klientów, a także zwiększenia oferty w tym bardzo popularnym segmencie – powiedział Andreas-Christoph Hofmann, wiceprezes ds. marketingu i produktu Hyundai Motor Europe.

Hyundai Bayon – nowy SUV na rynku

Hyundai Bayon dołączy do modeli Kona, Tucson, Santa Fe oraz wodorowego NEXO.

Reklama

Nazwa Bayon jest inspirowana miastem Bayonne położonym w południowo-zachodniej części Francji. Przedstawiciele koreańskiej marki podkreślają, że nowy SUV został stworzony głównie z myślą o Europie, stąd zdecydowano się na nadanie nazwy związanej z europejskim miastem. To francuskie miasto leży pomiędzy wybrzeżem oceanu Atlantyckiego i górskimi szczytami Pirenejów. Jest to świetne miejsce dla fanów żeglarstwa czy wspinaczki górskiej.

Hyundai w ciągu ostatnich 20 lat często czerpał inspirację z różnych miejsc na całym świecie, tworząc nazwy swoich SUV-ów. Do modeli tych należą Tucson i Santa Fe, nazwane odpowiednio od miast w stanach Arizony i Nowego Meksyku, a także Kona - której nazwa pochodzi od dzielnicy Kona na Big Island na Hawajach. Również nazwa elektrycznego SUV-a z wodorowymi ogniwami paliwowymi NEXO pochodzi od Nexø, jednego z największych miast na popularnej wśród turystów duńskiej wyspie Bornholm.

Hyundai Bayon trafi na rynek w pierwszym półroczu 2021 roku.

Cena? Kona kosztuje obecnie od 69 900 zł. Mniejszy Bayon, żeby się sprzedawać musi być tańszy. Z kolei i20 to przynajmniej 54 800 zł. Koreańczycy muszą znaleźć złoty środek.

Hyundai KONA / Hyundai