Yanosik to nie tylko komunikator dla kierowców. Teraz debiutuje ulepszona nawigacja, która zdaniem jej użytkowników sprawi, że Google Maps pójdzie w odstawkę.

Reklama

Pierwsi użytkownicy, którzy mieli już okazję skorzystać z nowej nawigacji, wystawili jej bardzo dobre recenzje. Są zadowoleni z jej działania i podkreślają, że czuje się dużą różnicę. Aktualizacja będzie stopniowo udostępniana dla szerszej grupy odbiorców, zarówno dla korzystających z systemu iOS, jak i Android – wyjaśniają specjaliści.

Yanosik lepszy niż Google Maps?

A czego mogą spodziewać się kierowcy? Najważniejszą zmianą jest nowy algorytm wyznaczania tras. Na podstawie testów oraz raportów użytkowników aplikacji wyodrębniono najczęściej pojawiające się utrudnienia w nawigowaniu. Przykładowo: kierowcy zgłaszali, że niekiedy nawigacja prowadzi drogami słabej jakości lub niewielkimi uliczkami. Wprowadzone zmiany eliminują te problemy.

Reklama

– Nowy algorytm działa zupełnie inaczej. Jest on bardziej zrównoważony – stwierdził Paweł Bahyrycz, Yanosik Trasy wyznaczane są tak, aby nawigacja prowadziła kierowców możliwie najlepszymi drogami, uwzględniając przy tym dane o aktualnym natężeniu ruchu, by ominąć zakorkowane fragmenty – dodał.

Nawigacja Yanosik / Yanosik

Trasa alternatywna i asystent pasa ruchu

Drugą ważną zmianą w nawigacji jest wzbogacenie jej o opcję wyboru tras alternatywnych. Podczas wyznaczania dojazdu kierowca dostanie dodatkowo propozycję kilku innych przejazdów. Poza przebudową algorytmu wyznaczania tras zmienił się też interfejs nawigacji.

– Bazując na naszych doświadczeniach i wsłuchując się w głosy użytkowników aplikacji, dążymy do tego, aby interfejs nawigacji był jak najbardziej czytelny, a także praktycznie bezobsługowy. Ma to niebagatelne znaczenie zarówno dla wygody korzystania z tej funkcji, jak i dla bezpieczeństwa za kółkiem – ocenił Bahyrycz.

Stąd interfejs nawigacji został wzbogacony o zupełnie nowe elementy, takie jak: numer drogi, po której się poruszamy czy nazwa ulicy, w którą musimy skręcić wykonując manewr. W ocenie twórców wprowadzone zmiany powinny poprawić komfort jazdy z nową nawigacją.

Reklama

– Nawigacja jest jednym z głównych obszarów naszej aplikacji. Stale wsłuchujemy się w potrzeby naszych użytkowników i pracujemy nad wprowadzeniem kolejnych funkcji. Już niedługo w nawigacji pojawią się więc kolejne przydatne elementy, takie jak np. asystent pasa ruchu zapowiedział Bahyrycz.

A już niebawem Yanosik będzie dostępny na Android Auto!