- Działania policji związane są z przygotowaniami do zapowiadanego przejazdu zmotoryzowanego Marszu Niepodległości. Zamknięte dla ruchu zostały Al. Jerozolimskie na odcinku pl. Zawiszy – rondo Waszyngtona. Obecnie dopuszczony jest wyłącznie ruch poprzeczny, ale sytuacja może się zmienić - wyjaśniła Gałecka.

Reklama

Ruch tramwajowy został wstrzymany, a autobusy skierowane na objazdy. Obecnie można skorzystać wyłącznie z metra.

Marsz Niepodległości w wersji zmotoryzowanej / PAP / Radek Pietruszka

- Na ulice wysłaliśmy informatorów, którzy udzielają pasażerom aktualnych informacji o zmianach w ruchu transportu publicznego. Nasi pracownicy stacjonują m.in. na rondzie Waszyngtona, przy Dworcu Centralnym, na pl. Bankowym, pl. Zawiszy, pl. Konstytucji, stacji metra Politechnika oraz Ratusz-Arsenał. W newralgicznych punktach ustawiliśmy również specjalne radiowozy z nagłośnieniem - podała rzecznik.

- Nie informowaliśmy wcześniej o ewentualnych utrudnianiach, ponieważ policja nie uzgadniała z nami swoich działań - podkreśliła Gałecka.

Tegoroczny Marsz Niepodległości w Warszawie pod hasłem "Nasza cywilizacja, nasze zasady" / PAP / Radek Pietruszka
Tegoroczny Marsz Niepodległości w Warszawie pod hasłem "Nasza cywilizacja, nasze zasady" / PAP / Radek Pietruszka

Bilety łączone

Ratusz poinformował, że w związku z przewidywanymi utrudnieniami (do północy) wprowadzono wzajemne honorowanie wszystkich ważnych biletów ZTM Warszawa, Kolei Mazowieckich i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

- Bilety ZTM Warszawa – honorowane są w pociągach KM na obszarze I strefy biletowej oraz w pociągach ŁKA wyłącznie na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia (w obu kierunkach).

- Bilety KM – honorowane są w pojazdach ZTM Warszawa (pociągi, autobusy, tramwaje, metro) na obszarze I strefy biletowej oraz w pociągach ŁKA wyłącznie na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia (w obu kierunkach).

- Bilety ŁKA – honorowane są w pociągach KM oraz SKM wyłącznie na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia (w obu kierunkach).

Pasażerowie z biletami "kartonikowymi" ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny w formacie 24-godzinnym, czyli np. 11.11.2020 r. godz. 09.55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.