Polski samochód elektryczny zadebiutuje we wtorek 28 lipca. Premiera odbędzie się w internecie. Spółka ElectroMobility Poland zapowiada prezentację prototypów wersji hatchback oraz SUV. Podczas debiutu razem z nowymi autami twórcy ujawnią nazwę i logo marki narodowych e-samochodów.

Reklama

– To bardzo istotny moment projektu, dlatego chcemy, aby miłośnicy motoryzacji mogli zobaczyć efekty wytężonej pracy wielu uznanych specjalistów. Ogłosimy nazwę marki oraz pokażemy prototypy, w których stworzenie byli zaangażowani najlepsi polscy oraz międzynarodowi eksperci – powiedział Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland (EMP). – Jestem przekonany, że wyjątkowy design oraz rozwiązania technologiczne, które spełnią światowe standardy znajdą uznanie w oczach odbiorców – dodał.

Dla podgrzania atmosfery EMP opublikowała krótki film, na którym można zobaczyć fragmenty pierwszych narodowych elektryków. Auta polakierowano na biało i czerwono, czyli w barwach flagi Polski.

Nowy elektryczny SUV i hatchback

Prace nad autem trwają od 2016 roku. Z deklaracji spółki wynika, że produkcja polskiego samochodu elektrycznego ma ruszyć w 2023 roku. Design prototypów to dzieło włoskiej pracowni stylistycznej Torino Design. To pracownia z Mediolanu mająca na swoim koncie z takimi markami, jak BMW czy Ferrari. Teraz Torino Design skupia się na realizacji projektów związanych z pojazdami elektrycznymi.

EMP udostępniła niedawno szkice autorstwa studia Torino Design, w którym powstały projekty polskich e-samochodów.

Polski samochód elektryczny / ElectroMobility Poland

Konsultantem jest Tadeusz Jelec, który przez lata pracował dla Jaguara. EMP współpracuje również z integratorem technicznym, niemiecką firmą EDAG Engineering.

Polski samochód elektryczny / ElectroMobility Poland

– Naszym celem było przekazanie emocji związanych z nową odsłoną nowoczesności, w której samochód z radością zaprasza właściciela i jednocześnie chroni środowisko – powiedział Giuliano Biasio, dyrektor kreatywny Torino Design. – Ten samochód jest całkowicie zintegrowany z krajobrazem i otoczeniem w spontaniczny, dynamiczny sposób. Spontaniczność i dynamika to cechy, jakimi charakteryzuje się dzisiaj Polska – tłumaczył.

Polski samochód elektryczny / ElectroMobility Poland
Polski samochód elektryczny jako hatchback i SUV / ElectroMobility Poland