Citroen C4 powiększa rodzinę SUV i parkuje obok C3 Aircross i C5 Aircross. Nowy kompakt stał podwyższonym hatchbackiem w stylu coupe. W ten sposób francuska marka wybija się z oklepanego schematu powielanego przez Golfa, Astrę czy Corollę. Firma wierzy, że segment kompaktów musi się zmienić, a jej najnowsze dziecko posiada wszelkie cechy potrzebne do przeprowadzenia rewolucji. Naszym zdaniem C4 będzie kolorowym ptakiem polskich dróg…

Reklama
Citroen C4 / Citroen

Projektanci wnętrza także popisali się fantazją. Przytulna, nowoczesna stylizacja ma zapewnić dobre samopoczucie i wygodę. A główne składniki francuskiego przepisu na komfortowe podróżowanie w nowym C4 to: przestronna kabina wykończona jasnymi materiałami, specjalne fotele Advanced Comfort oraz zawieszenie z progresywnymi poduszkami hydraulicznymi.

Citroen C4 / Citroen

Nowy e-C4 – 100% electric

Citroen – podobnie jak Opel i Peugeot, czyli bratnie marki koncernu PSA – stawia na prąd. Nowy e-C4 – 100% electric to piąty zelektryfikowany model, który zostanie ogłoszony w 2020 r. w ramach strategii elektryfikacji (po C5 Aircross SUV Hybrid, miejskim Ami oraz użytkowych e-Jumpy i e-SpaceTourer). Technicznie francuski SUV w stylu coupe najpewniej wykorzysta układ znany z Corsy-e czy e-208 – tam bateria ma pojemność 50 kWh, a silnik generuje 100 kW (136 KM) oraz 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zasięg na poziomie 340 km. Producent przewidział też gamę jednostek benzynowych i wysokoprężnych.

Citroen C4 / Citroen

Citroen C4 nowej generacji ma pojawić się na europejskim rynku w drugiej połowie 2020 roku. Czy przypadnie do gustu? Historia pokazuje, że kompakty z szewronem w herbie od pierwszego C4 z 1928 roku nie miały się czego wstydzić. Pół wieku temu model GS został Europejskim Samochodem Roku 1971. Seria samochodów cenionych za charakter czy komfort obejmuje takie modele jak m.in. Ami 6/Ami 8, GS/GSA, BX, ZX, Xsara, C4-2004, C4-2010 i C4 Cactus.

Citroen C4 / Citroen
Citroen C4 / Citroen
Citroen C4 / Citroen
Citroen C4 / Citroen