Generalny Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i poinformowała w sobotę o kolizji dwóch samochodów osobowych w miejscowości Folwark w woj. opolskim. Doszło do niej na drodze nr 45, na odcinku drogi Opole-Krapkowice. W komunikacie GDDKiA podano, że w kolizji uczestniczył pojazdu Służby Ochrony Państwa z kolumny prezydenckiej.

Reklama

Prezydent siedzi przede mną w Dudabusie, nie jechał w żadnej limuzynie. Kolizji z udziałem kolumny prezydenckiej nie było więc, bo jej nie ma - powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Folwark. Samochód techniczny SOP-u, jadąc na sygnałach najechał na tył samochodu osobowego, który skręcał w lewo. Na miejscu jest policja, która analizuje sprawę. Samochód SOP-u nie tworzył kolumny prezydenckiej. Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało - mówi w rozmowie z Onetem ppłk SOP Bogusław Piórkowski, rzecznik Służby Ochrony Państwa.

Samochód jechał samodzielnie, na sygnale, jako pojazd uprzywilejowany. Wjechał w tył auta osobowego, które skręcało z drogi, po której poruszały się oba pojazdy.

Według ppłk Piórkowskiego, w samochodzie osobowym były prawdopodobnie cztery osoby. Na miejsce kolizji przyjechała karetka pogotowia. Nikomu z jadących samochodami, które się zderzyły, nic się nie stało. Obecnie wypadek bada policja.