Twórcy popularnego systemu Yanosik niedawno weszli na rynek z nową platformą ogłoszeniową Autoplac. Kupujący szukając auta mogą tam od razu zobaczyć m.in. informacje o zweryfikowanym numerze VIN czy dacie i wyniku badania technicznego. A jakie samochody przeważają w ofertach?

Reklama

- Zaawansowane systemy Big Data pozwalają nam na prowadzenie statystyk i sprawdzanie trendów w branży motoryzacyjnej. Na początek przyjrzeliśmy się markom, które są najczęściej wystawiane na sprzedaż - powiedziała Julia Rachwalska, Yanosik Autopalc.

Fiat Tipo / dziennik.pl

Jeśli ktoś obstawiał Volkswagena czy Audi, to spudłował. Okazuje się, że numerem jeden są samochody marki Fiat. Drugie miejsce zajął Opel, a podium uzupełnił Hyundai. Suzuki to najpopularniejsza marka z Japonii. Dalej są kolejno: Ford, Jeep, Honda, Volkswagen, Kia i Audi.

Suzuki Vitara / Suzuki / idziaszek
Reklama

W pierwszej dziesiątce zabrakło BMW, Skody czy Renault. Te marki uplasowały się na kolejnych miejscach rankingu.

Najrzadziej wystawiane na sprzedaż? W Yanosik Autoplac na ostatnim miejscu znalazły się: Ssangyong, Land Rover, Daihatsu, Smart, Porsche czy Saab. Środek stawki to Volvo, Mazda, Seat, Nissan czy Citroen.

Najczęściej sprzedawane auta w Polsce / Yanosik