Skoda Octavia, Superb, Kamiq, Fabia, Scala czy Karoq, a może Kodiaq. Masz któryś z tych modeli? Czeski producent właśnie poinformował, że wydłuża gwarancję na swoje samochody.

Reklama

– Świadczenie to zostaje przedłużone o dodatkowe 3 miesiące w przypadku, gdy termin obowiązywania gwarancji podstawowej lub pakietu pogwarancyjnego zakończy się w okresie pomiędzy 1 marca 2020 r., a 31 maja 2020 r. Dodatkowy 3-miesięczny okres będzie obowiązywał nie dłużej, niż do 31 sierpnia 2020 r. – powiedziała dziennik.pl Klaudyna Gorzan, PR Manager marki Skoda.

Skoda Octavia / dziennik.pl

Wskazała, że wprowadzona regulacja dotyczy wyłącznie czasu obowiązywania gwarancji podstawowej lub pakietu pogwarancyjnego. A ograniczenie dotyczące przebiegu kilometrów nie podlega żadnym zmianom.

– Zatem, jeżeli przedłużona ochrona gwarancyjna upłynie w terminie pomiędzy 1 marca 2020 r. a 31 maja 2020 r. ze względu na przekroczenie przebiegu pojazdu, wtedy nie zostanie ona przedłużona – wyjaśniła.

Skoda Superb / Skoda

Nowe warunki obowiązują na całym świecie (z wyjątkiem aut produkowanych w Chinach lub przeznaczonych na rynek chiński). Przedłużenie okresów gwarancji to jednorazowe rozwiązanie wprowadzone przez Skodę i nie wiąże się z jakimikolwiek zobowiązaniami prawnymi lub zobowiązaniami na przyszłość.

Skoda Octavia / dziennik.pl