Mitsubishi Corporation przez 24 lata własnoręcznie zarządzało w Polsce sprzedażą samochodów. Teraz następuje historyczna zmiana. Hiszpańska firma Berge Auto została nowym importerem, odpowiedzialnym za dystrybucję i obsługę sieci dilerskiej japońskiej marki nad Wisłą. Mitsubishi Corporation pozostanie nadal akcjonariuszem z 25 proc. udziałów dzięki niedawnej inwestycji w spółkę Berge Auto.

Reklama

– Dotychczasowy dyrektor generalny MMC Car Poland Adam Męciński pozostaje na stanowisku, a zmiany właścicielskie nie będą miały wpływu na codzienną działalność firmy – zapewniła Kinga Lisowska, PR manager MMC Car Poland.

Berge Auto to prywatna hiszpańska grupa, która rozpoczęła działalność w 1979 roku. Dziś zajmuje się dystrybucją pojazdów i rocznie sprzedaje ponad 150 tys. sztuk samochodów 28 marek na 9 rynkach, w tym w Hiszpanii, Portugalii, Finlandii, Szwajcarii i na kilku kluczowych rynkach Ameryki Łacińskiej. W 2019 r. wygenerowała obrót w wysokości 3,1 mld euro. W tegorocznych planach zamierza rozszerzyć działalność do 13 krajów, gdzie będzie odpowiadać za dystrybucję 30 marek. Berge Auto koncentruje się głównie na obszarach: dystrybucji, transportu, sprzedaży detalicznej, usług finansowych i logistyki.

Mitsubishi Outlander PHEV 2020 / Mitsubishi
Reklama