Nowe przepisy ruchy drogowego wprowadziły obowiązek tworzenia tzw. "korytarzy życia" i jazdy "na suwak". Kierowcy, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tych zasad powinni wybrać się w niedzielę 15 grudnia na stadion PGE Narodowy. Właśnie tam od godziny 8.00 PKN Orlen wspólnie z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów oraz Policją organizują wielki festyn motoryzacyjny połączony z prezentacją nowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wstęp jest bezpłatny, a atrakcji i emocji z pewnością nie zabraknie!

Reklama

W role ekspertów wcielą się zawodnicy Orlen Team – Kuba Przygoński, Maciej Giemza, Adam Tomiczek, Kacper Wróblewski i Kamil Wiśniewski. Sportowcy zaprezentują swoje umiejętności na specjalnie przygotowanym torze do jazdy pokazowej, będzie też możliwość wygrania przejazdu z jednym z kierowców. Organizatorzy zaplanowali atrakcje aż do godziny 15.00. A podzielono je na specjalne strefy tematyczne.

W strefie Moto na gości będą czekać: Adam Tomiczek, Maciej Giemza, Kacper Wróblewski, Kuba Przygoński i Kamil Wiśniewski. Także policja oraz Zakładowa Straż Pożarna PKN ORLEN i Ratownictwo Medyczne przygotowały swoje stoiska.

Orlen w swojej strefie przygotował symulator bolidu F1 w skali 1:1 oraz symulator ruchomy 5D VR. Każdy, kto odwidzi strefę kawy, herbaty i słodkości Stop Cafe może liczyć na poczęstunek.

Warto też zajrzeć do strefy rodzinnej. Tam czeka dekorowanie ciasteczek i skręcanie baloników. Organizatorzy przygotowali też kolorowanki motoryzacyjno-drogowe oraz quiz o bezpieczeństwie na drogach.

Policja w swojej strefie zbudowała miasteczko drogowe dla dzieci. Przewidziano także quizy, zagadki i konkursy. Funkcjonariusze przy pomocy fantoma przeprowadzą też kurs pierwszej pomocy. Gratką będą też radiowozy.

Materiały Prasowe

Straż Pożarna PKN Orlen na swoim stanowisku przeprowadzi ćwiczenia w zakresie gaszenia pożarów przy użyciu gaśnic śniegowych. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił wspinając się po drabince speleologicznej. Przewidziano także prezentację specjalistycznego samochodu pożarniczego.

Ratownictwo Medyczne w swojej strefie wystawi m.in. fantomy, urządzenia do kompresji klatki piersiowej i całe wyposażenie karetki.

Reklama

Ministerstwo Infrastruktury również przygotowało atrakcje. Inspekcja Transportu Drogowego oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zaplanowały konkursy.

Kierowców obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które dotyczą jazdy na suwak i tworzenia korytarza życia. Ktoś nie wie, jak stosować się do tych zasad? Wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane w niedzielę, dzięki akcji przygotowanej przez PKN Orlen

Materiały Prasowe