Nowe przepisy ruchy drogowego wprowadziły obowiązek tworzenia tzw. "korytarzy życia" i jazdy "na suwak". Kierowcy, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tych zasad powinni wybrać się w niedzielę 15 grudnia na stadion PGE Narodowy. Właśnie tam od godziny 8.00 PKN Orlen wspólnie z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów oraz Policją organizują wielki festyn motoryzacyjny połączony z prezentacją nowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wstęp jest bezpłatny, a atrakcji i emocji z pewnością nie zabraknie!

Reklama

W role ekspertów wcielą się zawodnicy Orlen Team – Kuba Przygoński, Maciej Giemza, Adam Tomiczek, Kacper Wróblewski i Kamil Wiśniewski. Sportowcy zaprezentują swoje umiejętności na specjalnie przygotowanym torze do jazdy pokazowej, będzie też możliwość wygrania przejazdu z jednym z kierowców. Organizatorzy zaplanowali atrakcje aż do godziny 15.00. A podzielono je na specjalne strefy tematyczne.

W strefie Moto na gości będą czekać: Adam Tomiczek, Maciej Giemza, Kacper Wróblewski, Kuba Przygoński i Kamil Wiśniewski. Także policja oraz Zakładowa Straż Pożarna PKN ORLEN i Ratownictwo Medyczne przygotowały swoje stoiska.

Orlen w swojej strefie przygotował symulator bolidu F1 w skali 1:1 oraz symulator ruchomy 5D VR. Każdy, kto odwidzi strefę kawy, herbaty i słodkości Stop Cafe może liczyć na poczęstunek.

Warto też zajrzeć do strefy rodzinnej. Tam czeka dekorowanie ciasteczek i skręcanie baloników. Organizatorzy przygotowali też kolorowanki motoryzacyjno-drogowe oraz quiz o bezpieczeństwie na drogach.

Policja w swojej strefie zbudowała miasteczko drogowe dla dzieci. Przewidziano także quizy, zagadki i konkursy. Funkcjonariusze przy pomocy fantoma przeprowadzą też kurs pierwszej pomocy. Gratką będą też radiowozy.

Media

Straż Pożarna PKN Orlen na swoim stanowisku przeprowadzi ćwiczenia w zakresie gaszenia pożarów przy użyciu gaśnic śniegowych. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił wspinając się po drabince speleologicznej. Przewidziano także prezentację specjalistycznego samochodu pożarniczego.

Ratownictwo Medyczne w swojej strefie wystawi m.in. fantomy, urządzenia do kompresji klatki piersiowej i całe wyposażenie karetki.

Ministerstwo Infrastruktury również przygotowało atrakcje. Inspekcja Transportu Drogowego oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zaplanowały konkursy.

Kierowców obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które dotyczą jazdy na suwak i tworzenia korytarza życia. Ktoś nie wie, jak stosować się do tych zasad? Wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane w niedzielę, dzięki akcji przygotowanej przez PKN Orlen
Media