– Groupe PSA realizuje program elektryfikacji swoich samochodów dostawczych, oferując elektryczne wersje kompaktowych vanów dla firm i użytkowników indywidualnych – powiedział Xavier Peugeot, wiceprezes Groupe PSA ds. lekkich pojazdów użytkowych. – Bez uszczerbku dla poziomu funkcjonalności pomogą nam one umocnić naszą pozycję lidera w tym segmencie w Europie. W 2021 r. cała gama LCV wraz z ich osobowymi odpowiednikami zostanie zelektryfikowana – zapowiedział.

Reklama

Przypominamy, że od 2019 r. wszystkie nowe modele wprowadzane przez koncern są oferowane albo jako samochody w pełni elektryczne (Opel Corsa-e, Peugeot e-208), albo hybrydy plug-in (ładowane z gniazdka m.in. Opel Grandland X Hybrid4 czy Peugeot 508 Hybrid). Teraz PSA postawiło sobie za cel elektryfikację całej gamy samochodów osobowych i lekkich pojazdów użytkowych do 2025 r.

Nowa generacja kompaktowych vanów Grupy PSA to samochody oparte na platformie EMP2 przystosowanej do różnego rodzaju napędów (ten szkielet już wykorzystuje m.in. Opel Grandland czy Peugeot 508). Dzięki temu producent może budować e-auta przeznaczone zarówno dla użytkowników prywatnych (rodzinne samochody osobowe), jak i na potrzeby firm transportowych (samochody użytkowe). Wiadomo już, że od 2020 roku będą dostępne elektryczne odmiany takich modeli jak: Peugeot Expert, Citroen Jumpy czy Opel Vivaro. W ofercie pojawią się dwa warianty o różnym zasięgu: 200 km z akumulatorem o pojemności 50 kWh lub 300 km (z baterią 75 kWh).

Elektryczne vany będą montowane w zakładach w Hordain w północnej Francji, zaś zespoły napędowe do tych pojazdów będą pochodziły z zakładów w Tremery na wschodzie kraju.

Reklama
Grupa PSA