Na IV już zlot właścicieli samochodów marki Mitsubishi stawiło się ponad 120 załóg. Bazą spotkania było położone u brzegów jeziora Czos Mrągowo. Zawodników podzielono na trzy grupy. Zespoły rywalizowały na malowniczych mazurskich trasach, znanych z eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata WRC.

Reklama

Szlakiem mazurskich jezior

Wyjątkową atmosferę zlotu, którą tworzą uczestnicy i ich niesamowity entuzjazm, można było odczuć już pierwszego dnia, kiedy na okolicznych drogach widać było jedynie modele Mitsubishi – ASX, Outlander, L200, Pajero i Eclipse Cross, oraz takie okazy, jak Lancer Evolution, czy Space Gear.

Gości uroczyście powitali: Yasuyuki Oyama, prezes polskiego oddziału Mitsubishi Motors, Hiroshi Masuoka, dwukrotny zwycięzca rajdu Dakar oraz aktorka i ambasadorka marki Anna Cieślak.

Reklama

3 odmiany przygody

Zlotowi wędrowcy mogli wybrać jedną z trzech tras dopasowanych ich preferencji i możliwości samochodu. Jak przystało na markę znaną ze świetnych samochodów 4x4, najwięcej osób wybrało trasę terenowo-turystyczną i terenową.

Mitsubishi

Na pierwszej z nich modele Outlander, Eclipse Cross i ASX pokonywały szutrowe, mazurskie szlaki, które zasłynęły na cały świat, dzięki rozgrywanym tu Rajdowym Samochodowym Mistrzostwom Świata WRC. Na drugiej - przygotowane do off-roadu auta pokonywały trudne przeszkody w terenie. Trasa turystyczna dostarczyła kierowcom Mitsubishi najwięcej wrażeń widokowych i obfitowała w zagadki.

Na każdej z tych trzech tras zespoły Mitsubishi miały okazję podziwiać piękne, mazurskie jeziora i wzgórza a także zwiedzać najciekawsze miejsca tego regionu takie, jak Pałac w Łężanach, Muzeum Sprzętu Wojskowego, Farma Jeleniowatych, Muzeum Mazurskie, Zamek Krzyżacki Bezławki czy słynny Wilczy Szaniec.

dziennik.pl

Rodzinny piknik w Dzień Dziecka

Tegoroczny zlot odbywał się dokładnie w Dzień Dziecka i właśnie z myślą o dzieciach zorganizowano Rodzinny Piknik Mitsubishi, który był metą zlotowych tras. Na najmłodszych uczestników zlotu czekały tu ulubione atrakcje: puzzle, memory, malowanie buziek, dmuchańce, lody i wata cukrowa a całe rodziny mogły wziąć udział w emocjonującej Mitsuriadzie – grze typu familiada z pytaniami i ciekawostkami z historii japońskiej marki.

Mitsubishi

Organizatorzy zadbali także o atrakcje związane z doskonaleniem umiejętności jazdy i podniesieniem bezpieczeństwa na drogach. Na najmłodszych kierowców czekało Miasteczko Ruchu Drogowego z samochodzikami na pedały, rodziny brały udział w konkurencji motocross – grze sprawnościowej z przerzucaniem opony, liczeniem spalania w aucie i przeciąganiem samochodu liną. Dorośli zawodnicy mieli do pokonania krótką próbę sprawnościową i wykonywali zadania.

Mitsubishi

Jazda ze zwycięzcą rajdu Dakar

Wielką atrakcją dla uczestników zlotu była również jazda w fotelu pilota z rajdowym mistrzem i dwukrotnym zwycięzcą rajdu Dakar – Hiroshi Masuoka. Podczas krótkiej, rajdowej przejażdżki japoński rajdowiec za kierownicą SUV-a Mitsubishi Eclipse Cross pokazywał jak działa najnowsza wersja znanego z Lancera Evolution, systemu kontroli napędu 4 kół S-AWC.

Dziennik Gazeta Prawna

Nagrody na finał

Ceremonia wręczenia nagród była ukoronowaniem sukcesów zlotowych podróżników. Trofea wręczał zwycięzcom prezes Yasuyuki Oyama, któremu towarzyszył rajdowy mistrz Hiroshi Masuoka i ambasadorzy marki – Anna Cieślak i Bartłomiej Topa.

– Dziękuję za niesamowity entuzjazm, radość, uśmiechy, rodzinną serdeczność i fair play. Śmiem twierdzić, że zlot Mitsubishi jest wyjątkowy i to właśnie dzięki państwu - niezwykłej społeczności Mitsubishi, która z roku na rok jest coraz większa i coraz bardziej zgrana. Już dziś zapraszam na V Zlot i następną, wielką przygodę z Mitsubishi – podsumował Yasuyuki Oyama, prezes polskiego oddziału Mitsubishi Motors.

dziennik.pl
Mitsubishi
Mitsubishi
Mitsubishi
Mitsubishi