Opel Crossland X debiutuje w Polsce z nowym silnikiem wysokoprężnym 1.5 i automatyczną sześciobiegową skrzynią. Osiągi?

Reklama

Nowy czterocylindrowy silnik Diesla z pojemności 1,5 l oferuje moc 120 KM i osiąga maksymalny moment obrotowy 300 Nm przy 1750 obr./min. Spalanie? Producent wylicza zużycie paliwa na poziomie 4,4-4,3 l/100 km w cyklu miejskim, 3,8-3,7 l/100 km w cyklu pozamiejskim i 4 l/100 km w cyklu mieszanym. Silnik spełnia surowe wymagania Euro 6d-TEMP w zakresie emisji spalin, które narzuciła UE.

Opel

Głowicę cylindrów ze zintegrowanym kolektorem dolotowym powietrza oraz skrzynię korbową nowego silnika wysokoprężnego 1.5 wykonano z aluminium. Czterema zaworami każdego cylindra sterują podwójne wałki rozrządu nad głowicą. Układ wtrysku bezpośredniego Common Rail działa przy ciśnieniu do 2000 barów, a paliwo dostaje się do komór spalania przez ośmiootworowe dysze wtryskiwaczy.

Opel

Poza nowym układem napędowym premierę na pokładzie Crosslanda X ma również skórzane wykończenie, dostępne jako opcja w wersjach wyposażenia Design Line i Elite w połączeniu z ergonomicznymi przednimi fotelami AGR, certyfikowanymi przez specjalistów z Aktion Gesunder Rücken e. V. (niemieckiej Akcji na rzecz Zdrowych Pleców).

Cena? Opel Crossland X Enjoy z nowym silnikiem wysokoprężnym 1.5/120 KM kosztuje od 88 000 zł.

Opel
Opel