Mazda MX-5 RF jako samochód idealny na procesję? Nietypowe obchody Bożego Ciała zorganizowano w parafii pod wezwaniem Świętej Jadwigi Śląskiej w Starej Wsi pod Pszczyną. Pochodowi wiernych przewodniczył ksiądz z monstrancją, którego wiózł najpopularniejszy roadster świata.

Reklama

Internauci w komentarzach pod wideo nie szczędzili uszczypliwości w kierunku duchownego (pisownia oryginalna).

– Ponoć miał problemy z kolanem, ale przecież wystarczyłby wózek za 200 zł i ktoś kto by go prowadził xD Na cholerę auto xD – napisał jeden.

– Na problemy z kolanem to teraz podobno przyjmują bez kolejki w szpitalu na Szaserów w Warszawie – stwierdził inny.

13 sekund i wiatr we włosach

Mazda MX-5 RF od zwykłej MX-5 Soft Top różni się sztywnym dachem składanym elektrycznie (wersja RF od Retractable Fastback – fastback ze składanym dachem).

W MX-5 RF trzyczęściowy dach ze stali, tworzywa sztucznego i aluminium można otwierać nawet w czasie jazdy (z prędkością do 10 km/h). Operacja trwa 13 s i kończy się sygnałem dźwiękowym oraz komunikatem wyświetlanym przez komputer pokładowy.

Mazda

Odmiana RF ma też bardziej drapieżny wygląd. Występuje z silnikami benzynowymi 1.5/131 KM lub 2.0/160 KM. Obie jednostki współpracują z ręczną 6-biegową skrzynią. Sześciobiegowy automat przewidziano do mocniejszej jednostki - w tej konfiguracji przełożenia można redukować łopatkami przy kierownicy.

Newspress

Do wyboru są trzy wersje wyposażenia: SkyENERGY, SkyPASSION i SkyFREEDOM. Cena od ok. 100 tys. zł za najtańszą odmianę z jednostką 1.5. Większy silnik podnosi koszt o 7 tys. zł. Mazda MX-5 RF występuje w 7 wariantach kolorystycznych: lakierze trójwarstwowym Machine Grey i Soul Red (w takim kolorze było auto z procesji), metalicznych Jet Black, Blue Reflex, Ceramic Metallic i Crystal White oraz bazowym Arctic White.

Mazda