Deklaracja padła podczas dorocznego spotkania udziałowców BMW w Monachium. Prezes poinformował jednocześnie, że iNext trafi do salonów w 2021 roku. Po nim firma ma przedstawić kolejne futurystyczne modele.

Reklama

- Po raz pierwszy łączymy kluczowe technologie dla elektromobilności. (...) iNext jest samochodem elektrycznym, podłączonym do internetu, który gwarantuje bezpieczną, częściowo autonomiczną jazdę - tłumaczył szef koncernu.

BMW

Jak oceniają analitycy tym modelem BMW chce wzbudzić zainteresowanie klientów i odzyskać pozycję lidera segmentu premium, który utraciło na rzecz Mercedesa. W kwietniu światowa sprzedaż bawarskiej marki osiągnęła wzrost o 2,5 proc. W tym samym okresie Mercedes zanotował zwiększenie rejestracji o 13 proc.

Walcząc o pozycję BMW wprowadza 40 nowych i odświeżonych modeli, z których połowa trafi na rynek jeszcze w tym roku. W swojej strategii firma opiera się na nowych modelach SUV takich jak X2. Firma zwiększa również produkcję samochodów elektrycznych, a do tego przeznacza na badania i rozwój rekordową kwotę 7 mld euro.