Volkswagen Touareg zadebiutował w 2002 roku. Od tej chwili kierowcy kupili sobie już ponad milion egzemplarzy tego auta. Po drodze w latach 2009-2011 niemiecki SUV tryumfował w Rajdzie Dakar. A teraz przyszła pora na zupełnie nowy model - trzeciej generacji...

Reklama

Nowy Touareg jest już gotowy do debiutu. Na dowód tego SUV - jeszcze w maskowaniu - wyruszył w trzytygodniową podróż ze słowackiej fabryki VW w Bratysławie do Pekinu.

W tym czasie samochód pokona trasę liczącą ponad 15 tys. km, którą wyznaczono przez Słowację, Austrię, Czechy, Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię, Rosję, Kazachstan, Mongolię i Chiny. A pierwszy przystanek "na kawę" zaliczył w Poznaniu.

Volkswagen

Wyprawa do stolicy Państwa Środka nie może się przeciągnąć, ponieważ w Chinach niemiecka marka 23 marca 2018 roku po raz pierwszy zaprezentuje dzieło swoich inżynierów już bez pstrokatego maskowania. Czego mogą spodziewać się kierowcy?

Reklama
Volkswagen / Mariusz Barwinski

Za wygląd Tuarega III odpowiada Klaus Bischoff - człowiek, który rozpoczął rewolucję w stylistyce nowych aut marki z Wolfsburga. To spod jego ręki wyszedł awangardowy Arteon. Teraz kolejnym autem utrzymanym w tej tonacji będzie największy SUV niemieckiego producenta.

Volkswagen

Stylistyka nie będzie jedynym argumentem przemawiającym za nowością VW. Wiadomo, że Touareg trzeciej generacji będzie mógł być wyposażony w jeden z największych cyfrowych kokpitów w tej klasie aut - Innovision Cockpit. Cóż to jest? Przypominający rozmiarami telewizor z salonu ekran integruje wskaźniki i wyświetlacz systemu multimedialnego.

Taki wirtualny kokpit ma zapewnić bardzo szeroki i szybki dostęp do informacji i usług multimedialnych. A rozwiązania z zakresu łączności uczynią z niego jeżdżące centrum internetowe.

Volkswagen / Mariusz Barwinski

Zespół napędowy, zawieszenie pneumatyczne, układ tylnej osi skrętnej i system zapobiegający przechyłom nadwozia mają sprawić, że ten wielki SUV będzie dynamiczny, zwinny i bezpieczny.

Szacuje się, że w ciągu najbliższych 5 lat popyt na SUV-y wielkości Touarega wzrośnie dwukrotnie. Już teraz samochody tego typu cieszą się popularnością i należą do jednego z najszybciej rosnących pod względem sprzedaży segmentów rynku.

W Polsce samochód zostanie zaprezentowany podczas Poznań Motor Show w dniach 5-8 kwietnia. Do salonów nowy Touareg trafi w czerwcu 2018 roku.

Volkswagen
PAP/EPA / JAKUB GAVLAK
Volkswagen
PAP/EPA / JAKUB GAVLAK
PAP/EPA / JAKUB GAVLAK